TIP: Knihy pro děti o lásce

Láska může mít mnoho podob – partnerská, rodičovská, sourozenecká… Také se může různě projevovat. A setkávají se s ní i děti, proto není divu, že se na ní zaměřují také dětské knížky.

Rukama nám prošlo už spoustu takových knih. Některé vypráví o lásce, některé jsou na ní založené. Některé jsou o příběhu, jiné o pochopení emocí. Každopádně jsou často milé, něžné a u nás poměrně oblíbené. Proto jsem se rozhodla další speciál zaměřít právě na dětské knihy o lásce. Níže tedy najdete pár tipů, na které jsem si vzpomněla. A klidně můžete v komentářích doplnit ty, co bodují u vás.

Mám tě ráda

Dojemná knížka o mateřské lásce. Máma malému Adámkovi ukazuje, že ho má ráda v dobrých i špatných časem. Má ho ráda pořád. Podrobná recenze zde.

Co mi řekl táta

Kniha o otcovské lásce a také o různých životních radách, které dává otec svému milovanému synovi. Podrobná recenze zde.

Mám tě rád, sestřičko

Třetí knížka o Adámkovi nás přivádí k sourozenecké lásce. Vypráví o rodinných vztazích, pocitech a o tom, jak krásné i náročné může být, když má člověk sourozence. Podrobná recenze zde.

Můj domov

Tato knížka není primárně o lásce, ale na konci zjistíte, že je v podstatě její základní myšlenkou. Malý Adámek se vydává na cestu do světa a poznává různé domovy. A zjišťuje, že není důležité, jak vypadají, ale kdo je uvnitř… Podrobná recenze zde.

Hádej, jak moc tě mám rád

Jak velká může být láska mezi rodičem a dítětem? Milé leporelo vám to ukáže, a to na příběhu zajíčka a jeho tatínka, kteří se předhánejí, jak velká jejich láska je… Podrobná recenze zde.

Obejmi mě, prosím

Dojemný příběh o dvou medvědech – otci a synovi. Kniha vypráví o jejich vztahu a hlavně dětem ukazuje, jak může objetí rozjasnit den a udělat spoustu radosti. Podrobná recenze zde.

Flandil ve školce

Vyprávění o šnečkovi Flandilovi a jeho životě ve školce. Kniha je založena na kontaktní a respektující výchově, takže je často ukázáno, jak se dají věci řešit s citem, láskou a porozuměním. Podrobná recenze zde.

Flandil u doktora

Další knížka o šnečkovi Flandilovi přináší spoustu příběhů o nemocech, léčení a setkání s lékaři. Opět je uplatňován láskyplný přístup nejen ve vztahu mezi dětmi a rodiči. Podrobná recenze zde.

Jak zvířátka chodí spát

Leporelo, kde děti najdou krátké básničky o tom, jak chodí různá zvířátka spát. Vždy se jedná o dítě a rodiče, kteří uspávají s láskou, něhou a pohlazením. Podrobná recenze zde.

Jižánci – léčivé pohádky pro děti i dospělé

Série 10 příběhů o různých emocích (včetně lásky), kde je dětem ukázáno, jak se projevují i jak je můžeme chápat. Součásti knihy jsou také pracovní listy pro snadnější pochopení. Podrobná recenze zde.


Další dětské knihy o lásce, ke kterým jsme se ale osobně ještě nedostali. Tak dávám jen jako předhled:

  • Miluji tě – Iryna Zelyk
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments