KNIHA: Do pelíšku

Od Petra Horáčka máme doma spoustu knížek – například Husu Lízu a vánoční hvězdu, Jak myška snědla měsíc, Nejkrásnější místo na světě a další. Všechny mají jednoduchý příběh a spoustu velkých obrázků, takže se skvěle hodí i pro menší děti. Ale mají klasické jemnější stránky, takže je třeba s nimi zacházet trochu opatrněji.

Nyní Nakladatelství Portál přichází s novinkou – příběhem ve formátu leporela. A musím říct, že je to něco, na co jsem dlouho čekala (už proto, že u nás holky Horáčkovy knížky moc rády obhlíží přibližně od roka a půl, kdy ale práce s knihami ještě zcela šetrná není, takže pevnější formát je stále potřeba).

Novinka V pelíšku se hodí hlavně před usnutím, ale číst ji můžete v podstatě kdykoli. Jak už je zvykem, obsahuje velké a barevné ilustrace zvířátek, k tomu má také zajímavé průřezy a dokonce i pohyblivý prvek.

Obsah knihy

Kniha Do pelíšku přináší krátký příběh o zvířátkách, která se chystají spát. Krátký doslova, protože obsahuje v podstatě jen jednu větu (i když rozvitou).

V knížce se děti setkají s mědvědem..

… liškou …

… zajíčky a malou myšku, která je schovaná v kulatém otvoru.

Nechybí ani ptáčci. Všem autor přeje dobrou a poklidnout noc.

A co by to bylo za noc bez hvězdné oblohy. Děti mohou dokonce potočit s jednoduchým kolečkem a hvězdy mění barvu.

Formát knihy

Kniha má pevné stránky (dokonce pevnější než mnohá jiná leporela), čtvercový tvar, ale jednotlivé stránky pak už mají velikost různou, protože jsou všelijak obstřižené.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo v Nakladatelství Portál, kde ji mají za 239 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete pořídit i levněji).

Celkové hodnocení

Novinka Petra Horáčka s názvem Do pelíšku je určena nejmenší dětem. Na milých obrázích je ukázáno, jak se chystají různá zvířátka spát. Kniha se proto skvělé hodí do postýlky, aby se děti trochu zklidnily a naladily na spánek.

Přiznám se, že jsem očekávala příběh trochu delší. Asi po vzoru ostatních Horáčkových knížek. Tato je ale jiná. Je opravdu pro malé čtenáře a není ani tak o příběhu, jako spíše o obrázcích a krátkém zklidnění přes spaním. S bonusem krásných ilustrací a s netradičními průřezy.

Vhodné pro děti od 1 roku.


Vydává: Nakladatelství Portál
Autor: Petr Horáček
Ilustrace: Petr Horáček
Rok vydání: 2021
Hmotnost: 280 g
Počet stran: 12
Vazba: leporelo

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments