KNIHA: Velká knížka o autech pro malé vypravěče

Nakladatelství Ella & Max má poměrně rozsáhlou sérii velkoformátových leporel. Už jsem vám zde představovala například Pohádky pro malé vypravěče, Velkou knížku veselých nesmyslů, Velkou knížku na dobrou noc nebo Velkou knížku vlaky pro malé vypravěče. Nyní jsme se dostali k dalšímu dílu, které se zaměřuje na dopravu.

Obsah knihy

Jak už jste asi z názvu poznali, kniha bude hlavně u autech. Ale nejen o nich. Vozidla jsou zasazena do různých tématických scenérií, a tak se děti s knížkou dostanou na různá místa. A poznají všelijaké činnosti a události, které možna ani pořádně neznaly.

Na první dvojstránce je zaznačených pár vozidel, se kterými se děti v knize setkají. A jsou k nim uvedené také různé otázky. Děti si tak mohou čtení knihy vylepšit o hledání odpovědí.

Poté už se dostáváme ke klasickému velkoformátovému leporelu, které je plné velkých barevných obrázků a děti tak mohou sledovat i různé detaily. Například jak to vypadá na stavbě, jaké dopravní prostředky můžeme najít v městě, jak to vypadá v autosalonu, na policii nebo u supermarketu…

Když auta, tak rozhodně nemůže chybět automobilový závod. V knize je to konkrétně závod formule 1, kde kromě závodníků a monopostů nalezneteme také vozidla záchranného systému, odtahovku, ale i karavan či cyklisty.

Dalším tématem je statek, kde vidíme spíše zemědělské vozidla. Nedaleko je ale kemp a autoservis, tak nechybí opět karavany či auta po dopravní nehodě.

Poslední stránka má noční nádech a zavede nás na benzínovou pumpu, kde lidé tankují palivo, myjí auto v myčce a dálkovi řidiči odpočívají před další trasou. V pozadí také vidíme, jak hasiči likvidují požár domu.

Formát knihy

Kniha je zpracována ve formě velkoformátového leporela, takže je velká, má pevné stránky, ale je zároveň tenká a lehká, aby s ní mohly pracovat i malé děti.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit na různých e-shopech, v knihkupectví nebo přímo na e-shopu Nakladatelství Ella a Max. Cena se pohybuje okolo 159 Kč.

Celkové hodnocení

Velká knížka o autech pro malé vypravěče dětem představí spoustu různých vozidel, a to z mnoha oblastí. Líbí se mi, že na každé dvojstránce je sice jeden souvislý obrázek, ale zároveň je zde zázorněno více témat – například farma, kemp a k tomu ještě autosalon. Děti tak poznají více míst a také více druhů automobilů.

Obrázky jsou větší a poměrně jednoduché, aby se dobře orientovali i mladší čtenáři. Můžete si vyprávět, co na obrázcích vidíte, vymýšlet vlastní příběhy a souvislosti nebo odpovídat na otázky, které jsou v úvodu knihy.

Kniha je vhodná od 2 let a věřím, že potěší nejen kluky, ale také mnohé holky, protože se nezachází do podrobností, ale jde spíše o obecný přehled, jaké vozy vlastně existují.


Vydává: Nakladatelství Ella & Max
Autor: Stefan Seidel
Ilustrace: Stefan Seidel
Rok vydání: 2020
Rozměr: 258×336 mm
Hmotnost: 400 g
Počet stran: 10
Vazba: leporelo

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments