ČASOPISY: Peppa Pig

Že mají hrdinové dětských příběhů vlastní časopisy pro vás asi nebude žádnou novinkou. Již dříve jsem zde představovala periodika jako Tlapková Patrola, Bing, Ledové království, Barbie, Hello Kitty a další. Nyní jsme se dostali k časopisu o prasátku Peppovi, které rovněž spadá pod Egmont Polska.

Obsah časopisu

Časopis má na počátku jednoduchou vystřihovánku a také prostor na kreslení.

Poté už začíná příběh, který na každé stránce pokračuje (až do konce časopisu). Tématem celého naše čísla je bezpečnost, takže se děti setkávají se strážníky, ale také s bezpečnou jízdou na kole.

Někdy je v rámci příběhu vyprávění, jindy jsou přidány různé zábavné úkoly či hádanky.

Děti také vybarvují, počítají, spojují obrázky dle čísel..

Hledají rozdíly a něco vyrábějí (například obrázkové kolo bezpečnosti cyklistů).

Aktivity se různě střídají, stále ale figurují v rámci příběhu.

Součástí každého čísla je malý dárek. V našem čísle to byl napříkald odznak policisty a píšťalka. Když jsem poprvé píšťalku viděla, zděsila jsem se, že zase bude doma po klidu, ale naštěstí je to jen atrapa a píska minimálně.

Formát časopisu

Časopis je velký jako formát A4, má obyčejné měkké listy, a to i na obale.

Cena a dostupnost

Časopis Peppa Pig vydává Egmont Polska a zakoupit ho můžete v novinových stáncích či obchodních domech. Jedno číslo stojí 89,90 Kč, což je na jednu stranu za časopis celkem hodně. Ale je pravdou, že v každém čísle získáte i nějaký dárek.

Celkové hodnocení

Časopis Peppa Pig obsahuje v podstatě jeden velký příběh ze života oblíbených prasátek. Příběh ale není jen o čtení, je protkaný různými zábavnými a doplňujícími ukoly, takže děti nebudou jen nečinně sedět, ale do vyprávění se aktivně zapojí. Některé úkoly jsou dokonce naučné.

Tento koncept mě překvapil, protože obvykle jsou v dětských časopisech různé aktivity na sebe přímo nenavazující, kdežto zde se vše prolíná, takže je to něco mezi knihou a časopisem. Obrázky jsou velké, jednoduché, ostatně jako celý Peppa Pig seriál. Věkově je časopis vhodný pro děti od 3 let.


Vydává: Egmont Polska
Vychází: dvouměsíčník (6 čísel/rok)
Počet stran: 32
Cena na stánku: 89,9 Kč


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments