KNIHA: Husa Líza

Když jsme na podzim pořídili knížku Husa Líza a vánoční hvězda, bylo mi jasné, že časem dojde i na další díl. Knížku jsme totiž četli s Natálkou (1,5 let) několikrát denně. Každý den. Naty se líbila, ale já už z ní rostla. Nakonec nás zachránila Beky (4,5 let), která už knížku znala nazpaměť a Natálce ji občas místo nás četla (i když ještě písmena nepozná).

V letošním roce jsme pořídili díl Husa Líza. Ten ještě sice není ve velkoformátovém vydání jako ostatní Horáčkovy knihy, ale možná tím líp. Knížku díky tomu bereme i na dovolenou nebo do auta. Protože jak jsem tušila, Natálka si ji oblíbila. Dokonce tak, že jsme se na ní naučili i ukazovat.

Obsah knihy

Husa Líza se dívá kolem sebe a uvědomí si, že vypadá stejně jako ostatní husy. A pomyslí si, že by chtěla být jiná. Jaké by to bylo, kdyby byla netopýr či tukan? Co by dělala, kdyby byla tučňák či žirafa?

A co by mohla dělat, kdyby byla slon, klokan, pštros či tuleň?

A co teprve lev. Kdyby byla lvem, mohla by řvát. A samozřejmě to hned zkusí, což se ale lvovi nelíbí a vydá se za Lízou.

Ta běží, skáče, plave a letí, dokud není zpět mezi svými husami, kde už ji lev nemůže poznat. A v tu chvíli si husa Líza uvědomí, že někdy je dobré být stejná jako ostatní. Ale ne napořád!

Formát knihy

Kniha má čtvercový tvar a je o polovinu menší než ostatní díly jako Husa Líza a Vánoční hvězda, Nový domek pro myšku, Nejkrásnější místo na světě a další knihy pro děti Petra Horáčka. Má pevnou vazbu a obyčejné, ale trochu pevnější stránky.

Cena a dostupnost

Knihu Husa Líza můžete zakoupit v různých knihkupectvích a e-shopech, nebo přímo v Nakladatelství Portál, kde ji mají za pouhých 135 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Husa Líza přináší příběh o tom, že někdy je dobré být stejný jako ostaní. Ale pokud vykročíme z davu a zkusíme něco nového, můžeme také mnohé získat. Má tedy moc hezké poselství. Navíc zpracované vtipnou formou (hlavně když roční dítě křičí uuuáááágag!, což bylo jedno z prvních slov, co se naše Naty naučila).

Osobně toto dílo řadím z knih Petra Horáčka k nejpovedenějším. A to proto, že je kniha blízká realitě, zpracovaná jednoduchou formou a přitom nabízí hezké zamyšlení. Navíc ilustrace Petra Horáčka jsou prostě krásné, neotřelé a děti baví. Číst ji můžete směle s dětmi od 1 roku, ale díky minimu textu (na každé stránce jsou 1-2 věty) ji snadno přečtou i začínající čtenáři.

Text je v knize občas psán do různý zakroucení a se zvýrazněním některých slov, což působí hezky graficky a stránuk to ozvláštní. Není to ale na úkor čitelnosti, což je (hlavně kvůli začínajícím čtenářům) fajn.


Vydává: Nakladatelství Portál
Autor: Petr Horáček
Ilustrace: Petr Horáček
Rok vydání: 2017
Rozměr: 175×195 mm
Hmotnost: 230 g
Počet stran: 40
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments