RECENZE: Věž čarodějnic

Jsou hry, kde strávíte nad pochopením pravidel i několik hodin. A pak jsou takové, které pochopíte hned a můžete je tak snadno hrát v podstatě kdykoli a s kýmkoli. A přesně tohle je případ společenské hry pro děti Věž čarodějnic od Mindoku. Je jednoduchá, nenáročná a tak ji snadno můžete zahrat třeba i s babičkou, protože pravidla určitě pochopí hned.

Obsah balení

  • herní plán
  • čarodějnické koště s magnetem
  • 4 žetony postaviček s kovovými plíšky
  • 1 kostka se symboly
  • pravidla (CZ/SK)

Herní plán je skládací, z pevného kartonu (stejný princip je třeba u Tajné výpravy čarodějů).

Ve hře pohybujete dřevěnými kolečky, které mají uvnitř integrovaný kovový plíšek a na sobě různé podobizny čarodějnic a kouzelníků.

Trochu netradičním komponentem je koště s magnetem, na který se dokáže dřevěný žeton krásně přilnout. Pokud tedy není zrovna otočený naopak, kde plíšek chybí…

V balení samozřejmě najdete herní manuál, který je vzhledem k jednoduchým pravidlům krátký a doplněný o názorné obrázky.

Cíl hry

Čarodějní rodiče se večer vydali pryč a malí kouzelníci a čarodějky se rozhodnou závodit o to, kdo bude první u tajemné věže, která se tyčí nad kamennými útesy. Kdo nakonec vyhraje?

Pravidla hry

1. Herní plán umistíme doprostřed stolu. Vedle něj položíme kostku a koště.

2. Každý hráč si vybere jednu postavičku a položí ji na start – na kroužek své barvy.

3. Pomocí koště zkontrolujte, jestli všechny dřevěné postavičky leží magnetem vzhůru (přiložte na ně koště a mělo by žeton zvednou). Pokud se tak nestane, žeton otočte. A vzhůru závodit!

3. V každém kole hráč hodí kostkou. Padne-li:

  • číslo – hráč posune postavičku dopředu o tolik políček, kolik padlo na kostce
  • číslo s šipkou – hráč posune postavičku dopředu o tolik políček, jaká je hodnota čísla na kostce. Navíc otočí svou postavičku nebo postavičku soupeře na druhou stranu.
  • koště – hráč si vezme čarodějnické koště a podrží ho nad svou postavičkou. Pokud se na něj postavička přichytí, odletí spolu na nejbližší políčko s obrázkem koštěte. Pokud se nepřichytí, zůstává stát na místě.

4. Hráči se v hodu kostkou střídají a postupně putují k cíli. Kdo se na věž dostane první, vyhrál.

Cena a dostupnost

Hru můžete zakoupit v různých herních speciálkách nebo na e-shopech. My ji máme například z www.svet-her.cz, kde ji mají za 629 Kč.

Celkové hodnocení

Společenská hra Věž čarodějnic je příjemnou oddychovkou, kterou máte odehranou za chvíli (u nás většinou do 10-15 minut). Hodí se tak skvěle třeba před spaním nebo tehdy, když nemáte čas na delší hry. Pravidla jsou jednoduchá, pro čtyřleté snadno pochopitelná. Navíc vysvětlit hru někomu dalšímu je snadné, takže konečně něco, co můžeme hrát i s jinými dětmi či návštěvou.

Hra asi neuspokojí náročnější hráče – nenajdete v ní složitou zápletku, velké taktizování a nebudete potřebovat ani kdovíjak promyšlenou strategii. Ale to je právě to, co se mi na ní líbí. Náročnějších her máme hodně, ale někdy má člověk chuť na něco rychlého a na to se Věž čarodějnic skvěle hodí! Nechybí tam ani škodění (otáčení žetonu soupeřům, aby se nemohli pohybovat na koštěti). Hru doporučuji dětem od 4 let a také začínajícím hráčům.


Podrobnosti

— Cena: 599-670 Kč
— Počet hráčů: 2-4
— Věk hráčů: od 4 let
— Doba hraní: 10-20 minut
— Výrobce: Mindok

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments