HRANÍ: Princesses – First sticker book

Nalepování u nás baví, stejně tak princezny. A co když se obojí spojí? Pak vznikne něco, co Beky nedá z ruky. A tak se také stalo u První nalepovací knihy z britského nakladatelství Usborne. Dokonce vůbec nevadí, že je celá kniha v angličtině. Beky je hlavně ráda, že může udělat svůj vlastní princeznovský bál či piknik (jo, jak málo někdy dětem stačí ke štěstí…).

Obsah knihy

I když se oficiální označuje za knihu, jedná se spíše o sešit. Najdete v něm celkem 15 stránek s různými motivy. Ke každé dvojstránce je vyčleněno několik nálepek, kde najdete třeba princezny, prince, koně nebo různé doplňky, které pak na stránky mohou děti dle svého uvážení nalepit.

První dvojstránka se zaměřuje na zámek, kde se zrovna schází princezny. Děti mohou dolepit mladé princezničky, kočár i s koňmi nebo třeba různé kytky či motýlky.

Dále se dostáváme na zámeckou zahradu, kde se princezny mohou různě procházet, obdivovat květiny, číst si nebo si dokonce udělat piknik. Stačí nalepit ty správné nálepky…

Třetí výjev je opět ze zahrady, tentokráte ale u rybníka se zámkem v pozadí. Zde patří především princezny s koňmi, princezny na loďce nebo krmící lesní zvířata.

Poté už se dostáváme do zámku. Připravuje se zrovna slavný bál a děti nahlédnou do převlékací místnosti, kde mohou doplnit, jak se princezny oblékají a chystají.

Samozřejmě nechybí ani zmíněný ples. Zde hlavně tančí princi a princezny – tedy pokud je děti dolepí.

A jak asi vypadá okolí zámku v zimě? I tohle se děti v knížce dozví. Mohou navíc dolepit princezny, jak bruslí nebo sáňkují.

A je čas jít spát. Jak to asi vypadá v ložnici princezen? Některé si čtou v posteli pohádku, jiné se ještě češou…

Na závěr pak děti najdou 3 princezny, které mohou obléct – nalepit sukně, korunky či různé doplňky.

V druhé části sešitu se pak nacházejí nálepky, které děti na zkrášlení stránek používají. Nálepky se dají kdykoli sundat a použít opakovaně.

Formát knihy

Kniha je velká jako formát A4, je útlá a lehká.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit na stránce Little Duckie Bookshop. Cena je 225 Kč, ale pokud použijete kód maminkoutek, získáte slevu 10 %. Motivů je spousta, a to jak pro kluky, tak i holky.

Celkové hodnocení

Kniha má několik pozadí, na které se dají lepit nálepky princezen. Svým způsobem tak děti zažívají příběh, kdy se na zámku schází princezny, chystají se na ples a poté jdou po náročném večeru spát.

Texty jsou sice anglicky, ale jedná se jen o pár vět vždy v úvodu a v podstatě ani není nutné je číst. Já jsem to zvládla dceři přeložit, a to jsem angličtinu nepoužívala už několik let. Takže se nejedná o nic složitého. Ale přesto určitě nebude vadit, pokud anglicky třeba vůbec neumíte.

Nálepek je opravdu hodně a je fajn, že se dají použít vícekrát. Jen je třeba s nimi zacházet opatrně (Beky je někdy hrr, tak se ji podařilo pár mírně natrhnout, ale to má problém u všech takových knížek) a počítejte s tím, že čím častěji je odlepíte, tím hůře budou držet (některé třeba už po třetím přelepení).

Kniha je hezky barevná a pestrá. U nás se líbila, ale bude to hlavně námětem – dostat se do zámku princezen a mít možnost si ho přizpůsobit dle sebe, to se často nestává. Doporučuji pro děti cca od 3 let.


Vydává: Nakladatelství Usborne
Ilustrace: Rebecca Finn
Rok vydání: 2015
Rozměr: 220×280 mm
Hmotnost: 195 g
Počet stran: 32
Vazba: paperback

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments