KNIHA: Polární pohádka

Po knize Polární pohádka jsem pokukovala už dlouho. Napsala ji Daniela Krolupperová, od které máme doma už několik knih a její tvorba se mi líbí. Navíc jsem s touto autorkou dělala před pár měsíci rozhovor (najdete ho zde).

Polární pohádku jsme ale doposud nečetli a jsem proto ráda, že si k nám nyní našla cestu. Jedná se totiž o knížku vhodnou pro mladší čtenáře, navíc laděnou do zimy, takže ideální na nadcházející období.

Obsah knihy

V knize najdeme příběh o zvědavé vločce, která neuposlechla maminku a pustila se po větru na pobřeží směrem k polární stanici. Maminka ji zde našla a vločka se bála, že se bude zlobit, a tak skočila na loď a odjela společně s výzkumníky. A tím započala její dobdrodužná cesta do neznáma.

K výzkumné stanici mezitím dorazili lední medvědi, kteří zde často chodívají, aby mohli pozorovat přírodu. Jeden medvěd dokonce skočil do vody a plaval kolem lodě, na které byla i vločka, protože chtěl ukrást ryby, které zde měl rybář nachytané. Rybář ale popadl pušku a chtěl medvěda střelit. Naštěstí se vločka opět pustila po větru a šup přímo rybáři do okna. Ten vystřelil mimo, takže medvěd mohl utéct. Navíc se ryby tak polekaly, že protrhy síť a také uplavaly. A vločka se raději po větru pustila dál od lodi, protože rybář byl nějaký rozzlobený…

Při své cestě dopadla vložka na velrybu a poté se dostala na neznámý ostrov, kde našla dům onoho rybáře. Potkala také lišku, která ji o rybáři pověděla, že není zlý. Ale je dlouho sám a to mu neprospívá. Rozhodne se mu pomoci a vločka u toho samozřejmě nesmí chybět….

Při tom všem se stihne seznámi i s tuleněm a lachtanem, kteří ji nakonec pomohou dostat se zpátky k velrybě, která ji slíbila, že ji odveze zpátky na ostrov za maminku. Podaří se vločce dostat se domů?

Formát knihy

Kniha má velikost podobnou jako fomát A5, má pevnou vazbu a klasické, ale trochu pevnější listy.

Cena a dostupnost

Knihu můžete koupit v knihkupectví nebo přímo v Nakladatelství Portál, kde ji mají za 180 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Polární pohádka přináší neotřelý příběh o vločce, která se vydává na cesty a potkává různé lidi a zvířátka. Je ji ale smutno po mamince a ráda by se za ní vrátila zpět na ostrov. Jak se tam ale dostat? Kdo ji může pomoci?

Knížka je místy dojemná, jindy zas objevná. Ukazuje, že je někdy dobré poslouchat starší. A pokud se chováme k ostatním hezky, mohou nám v právý čas hodně pomoci.

Vše dokreslují milé a něžné ilustrace od Markéta Bergmannové. Každá stránka má nějaký obrázek nebo alespoň barevný nádech, a tak je čtení pro děti zajímavé. Příběh je psaný větším písmem, takže ideální jako první čtení pro prvňáčky a mladší školáky.


Vydává: Nakladatelství Portál
Autor: Daniela Krolupperová
Ilustrace: Michaela Bergmannová
Rok vydání: 2017
Hmotnost: 350 g
Počet stran: 80
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments