KNIHA: Zvířecí počítání

V knihovně jsme narazili na knihu Zvířecí počítání, což je jedna z mála českých knížek, které nám chyběly přečíst od našeho oblíbeného autora Petra Horáčka. Takže je vám asi jasné, že jsem ji hned vzala do ruky a nepustila, dokud nebyla oficiálně alespoň na měsíc naše.

Doma jsme ji s holkami před spaním nedočkavě otevřely. A až tehdy jsem zjistila, že knížka vlastně není o příběhu (nevím, proč jsem si to myslela – asi proto, že ostatní knížky od Horáčka o příběhu byly). Slouží spíše jako pomůcka při učení čísel. Ale to nám vlastně nevadí, protože zrovna tohle s pětiletou Beky už pár měsíců trénujeme. Takže jsme nechali knihu na odpoledne a poté jsme ji pořádně prozkoumali…

Obsah knihy

Kniha se zaměřuje na číslice a počítání od 1 do 10. Na každé stránce najdete jedno číslo, kterému odpovídá i počet nakreslených zvířátek.

To ale není vše. Pokud odklopíte pravou část s číslicí, najdete pod ní dané číslo ještě jednou napsané, ale už s využitím zvířátka.

Děti se tak učí poznávat čísla i vizuální formou, což by mělo přispět k lepšímu zapamatování.

Zvířátka jsou různá – tukan, zebra, panda…

Formát knihy

Kniha je čtvercového formátu a je trochu větší. Má klasické stránky.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo v Nakladatelství Albatros, kde ji mají běžně za 239 Kč.

Celkové shrnutí

Kniha Zvířecí počítání se zaměřuje na čísla od 1 do 10. Na každé dvojstránce je jedna číslice, která je doprovázena o obrázky zvířátek ve stejném počtu, takže se děti mohou učit zároveň počítat.

Jak už je u Petra Horáčka zvykem, obrázky jsou hezky pestré, velké a barevné. Líbí se mi, že se kniha nezaměřuje na domácí zvířata, ale spíše světová. Takže se děti setkají třeba i s lemurem, což v dětských knížkách není až tak časté.

Kniha neobsahuje příběh, jak už bylo uvedené výše. Je pouze komentováno, jaké zvířátka jsou na obrázku. Ale hodí se skvěle na prohlížení a poznávání zvířátek. A při tom si děti mohou procvičit i čísla. U nás se asi nestane stálicí, holky přeci jen preferují spíše příběhové knížky. Ale několikrát jsme si ji prošli a pokaždé svědomitě počítali, kolik zvířátek na stránce je.

Kniha je vhodná pro děti od 3 let.


Vydává: Nakladatelství Albatros
Autor: Petr Horáček
Ilustrace: Petr Horáček
Rok vydání: 2019
Rozměr: 243×270 mm
Hmotnost: 413 g
Počet stran: 32
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments