RECENZE: Rodinné a dětské kalendáře (Presco Group)

I když u nás v poslední době vládnou moderní technologie, na klasický kalendář nedám dopustit. Máme ho na poličce a zapisujeme tam aktivity a povinnosti pro celou rodinu. Doposud jsme to psali dohromady. Nyní jsem ale zjistila, že jsou i speciální rodinné kalendáře, kde jsou jednotliví členové domácnosti hezky odděleni. Přitom je vše na jednom místě.

Rodinný kalendář

Rodinný kalendář je specifický v tom, že dává prostor pro zápis aktivit až pro 5 rodinných příslušníků. Jedná se o týdenní kalendář, kde vedle uvedení data najdete právě 5 sloupců, do kterých můžete psát plány. Každý sloupec stačí pojmenovat členem rodiny a vzhůru zapisovat.

Kalendář je trošku větší než bývají klasické, takže je tam dostatek místa i pro více zápisů. Na pravé straně je ještě prostor pro poznámky k danému týdnu.

V kalendáři jsou uvedená jména, která slaví svátek. A většinou je jich na jeden den více, což oceňujeme hlavně díky Rebece, která slaví ještě s dvěma jmény, a tak v kalendáři často uvedená ani není. V tomto rodinném ale své místo má.

Vedle názvu měsíce je malá ilustrace, která se každý týden mění. Poté následuje jednoduché schéma, kde vidíme, v jaké části měsíce se nacházíme.

Protože se jedná o rodinný kalendář, nechybí ani rozvrh hodin. Ten je zajímavě kombinovaný – na každý den jsou zde tři řádky. Můžete tedy zapsat zároveň 3 děti a mít tak přehled, kdo co kdy má.

Kalendář se dá postavit jako klasický stolní nebo zavěsit na zeď.

Dětský nástěnný kalendář

Kromě rodinného kalendáře, který budeme dopisovat hlavně my dospělí, jsme pořídili Beky ještě dětský nástěnný kalendář. Vybrali jsme motiv princezen, ale mimo to mají třeba i krtečka, auta či Mickey Mouse.

Kalendář je větší, nahoře má vždy obrázek jedné či dvou princezen.

Pod obrázkem je prostor pro zaznamenávání. Nejsou zde napsána jména, co slaví svátek. Jsou uvedené pouze významné dny a jejich názvy (tzn. státní svátky, vzpomínky, Vánoce, Velikonoce aj). Ty jsou dokonce uvedené hned v několika jazycích, protože se kalendář zaměřuje na více zemí.

Co Beky nejvíce těší jsou samolepky, které jsou součástí kalendáře a můžete je dle libosti na obrázky lepit.

Cena a dostupnost

Kalendáře vyrábí Presco Group, které budete možná znát díky Nakladatelství Ella & Max, kteréžto pod ně spadá. Kalendáře můžete zakoupit na oficiálním e-shopu, kde jsou zrovna za sníženou cenu. Pokud navíc použijete kód koutek15, získáte dohromady slevu 35 % .

Rodinný kalendář tak vyjde na 87,7 Kč, dětský nástěnný kalendář na 129 Kč). Akce platí do 15.1.2021. Poštovné je od 400 Kč zdarma.

Kromě již zmíněných kalendářů má Presco Group v nabídce také netradiční kalendář zaměřený na první rok dítěte, maminkovský či těhotenský kalendář nebo měřící kalendář pro děti s motivem Medvídka PÚ či krtečka. A samozřejmě nechybí ani spousta jiných kalendářů a diářů, které se hodí i mimo rodinu. Sleva platí na všechny kalendáře a diáře (diář jsem vám mimochodem už ukazovala ve stories – ten už mám déle).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments