KNIHA: Isabela a bílé mraky

Holky rostou jako z vody, a tak se snažím postupně zorientovat i v knihách pro školáky. Nyní jsem narazila na knížku o Isabele, která pochází od české autorky Ivany Peroutkové, která má na svědomí také úspěšnou sérii o Aničce nebo o Valentýnce. Peroutková získala už mnoho ocenění a vyhrává různé čtenářské ankety, tak jsem byla zvědavá, jak na tom bude její novinka a jestli opět zahájí další úspěšnou sérii.

Obsah knihy

Jedenáctiletá Isabela žila se svými rodiči a pětiletými dvojčaty v Praze, kde byla šťastná. Ráda se proháněla na bruslích a trávila čas se svými nejoblibenějšími kamarádkami – Sofčou, Terkou a Martinkou. Jenže jednoho dne přišli rodiče s tím, že koupili statek na vesnici, kde si chtějí zřídit kozí farmu. A že se tak budou všichni stěhovat.

Isabela byla prvně nešťastná. Obzvláště když ji rodiče ukázali fotky jejich nového domu a ten nevypadal zrovna kdovíjak hezky. Táta sice slíbil, že se postupně zkrekonstruuje a některé pokoje už jsou hotové, ale zvenku to prostě moc hezky nevydalo. Když ale Isabela s rodiči a sourozenci dojela na místo, musela uznat, že má své kouzlo a jakmile bude vše opraveno, bude to nádherný domov.

Místo dovolené celé prázdniny svůj novy domov zvelebovali a dorazily i slíbené kozy. Isabela se o ně učila starat, dokonce je pak začala i dojit a moc ji to bavilo. Stejně jako péče o celý statek.

Ke konci prázdnin povzala na návštěvu i své tři kamarádky. Jenže když přijely, pořád se jen hihňaly a Isabele to lezlo na nervy. Nebavily ji ani jejich vtipy. Co se to stalo? Už si tolik nerozumí?

Bohužel problémy přetrvávají i v září, jakmile nastoupí Isabela zpět do školy. Nechtěla školu měnit, aby mohla být se svými kamarádkami, a tak každý den dojíždí hodinu vlakem do Prahy. Jenže kamarádky vycítí, že si už tolik nerozumí a přestanou se s Isou bavit. Je sama, zhorší si i prospěch. Ale snaží se vytrvat. Obzvláště když potká ve vlaku kluka, který se ji zalíbí…

Jeho jméno je Tom a postupně se sblíží. Bydlí ve vedlejší vesnici a Isa se najednou cití skvěle. Nemusí si na nic hrát, nemusí se stydět za smradlavé kozy a má někoho, s kým si může o všem popovídat. Tom se ji hodně líbí. Jak to jen dopadne?

Formát knihy

Kniha je velká přibližně jako formát A5, má pevnou vazbu a klasické měkké stránky.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit v různých knihkupectvích a eshopech nebo přímo v Nakladatelství Albatros, kde ji mají za 215 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Isabela a bílé mraky přináší příběh o jedenáctileté školačce, která se s rodiči odstěhuje z Prahy na venkov. Z měš´ťačky se stává holka, která si zamiluje kozy a život na vesnici. Změní se jí priority, zájmy i vidění světa. A přestává si rozumět se svými kamarádkami, které její nový život nechápou. Naštěstí se objeví při cestě do školy Tom, který Ise rozumí…

Kniha je čtivá, má spád a ukazuje, jak odlišný může být život ve městě a na venkově. A že přátelé můžeme rychle ztratit, ale i nalézt…. Za mě příjemné čtení, které bych se nestyděla svým dcerám doporučit, až jim bude okolo 9-10 let. A pevně doufám, že bude i pokračování, stejně jako o Valentýny nebo Aničky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments