KNIHA: Lucinka, Kubík a miminko

O Lucince jsem vám psala v recenzi na knihu Lucinka a kouzelná zvířátka. Kubíka jsem pak představovala v díle Kubík a autíčko. Před pár dny vyšla autorce Elišce Mauleové třetí díl, ve kterém Lucinka a Kubík očekávají nového sourozence. Jak se na tuto životní změnu připravuji? Jak prožívají mámino těhotenství? A co se stane, až se sourozenec narodí?

Obsah knihy

Maminka s tatínkem jednoho dne oznámí Lucince a Kubíkovi novinu. Budou mít miminko. Obě děti se ihned radují. Čekání je ale dlouhé a děti se každý den ptají, když u miminko přijde na svět.

Maminka jim vysvětluje, že musí být trpěliví. Postupně ji ale začíná bříško růst a děti si představují, jak miminko asi vypadá a co v bříšku dělá. Baví se, jak se bříško hýbe, když se miminko otáčí, zpívají mu, dávají na bříško pusinky a poslouchají, jestli jim odpoví.

A najednou přichází den D. Maminka s tatínkem odjedou do porodnice. Jakmile se vrátí domů, představují Lucince a Kubíkovi sestřičku Janičku. Děti jsou z nové sestřičky nadšené a mamince pomáhají, kde se jen dá…

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je o trošku menší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

V příběhu děti hodně zjednodušenou formou vidí, co vše může obnášet čekání na sourozence a jeho příchod na svět. V knížce je oproti předchozím dvěma dílům trochu více textu, ale stále je to jen pár vět na stránce, takže se dá krásně přečíst s tříletými dětmi na jedno posezení. A potěší určitě i začínající čtenáře.

Autorka si udělala ke knížce také vlastní ilustrace, které jsou hezky čisté a jednoduché. Zajímavé je hlavně miminko v bříšku, které dělá různé grimasy a pohyby.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Eliška Mauleová
Ilustrace: Eliška Mauleová
Rok vydání: 2021
Rozměr: 172×221 mm
Hmotnost: 310 g
Počet stran: 88
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments