ČTENÍ: Kubík a autíčko

Před nedávnem jsem zde dávala recenzi na knihu Lucinka a kouzelná zvířátka. A nyní vám díky spolupráci s Nakladatelstvím Grada mohu představit další díl, tentokráte zaměřený na Lucčiného brášku Kubíka.

Knížku má opět na svědomí Eliška Mauleová, která knihu nejen napsala, ale také ilustrovala. Pokud jste si tedy zamilovali Lucinku (stejně jako my), určitě vás potěší i Kubík a autíčko, protože knihy jsou si hodně podobné.

Obsah knihy

V knize se na úvod opět krátce seznámíme s hlavními postavami – Kubíkem, Lucinkou a jejich maminkou a tatínkem.

A poté už následuje příběh o Kubíkovi a jeho oblíbeném autíčku. Dozvíme se, co Kubík s autíčkem všechno dělá, co si rád představuje.

Například že spolu vyjeli na výlet a potkali bagr. Nebo jak společně létali. A co teprve když potkali sanitku s žábou nebo hasiče!

Při svém dobrodružství potkají také traktor, vlak nebo tramvaj.

Nakonec se vrátí Kubík i s autíčkem domů a zase se těší, až si pohraje i s Lucinkou.

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je o trošku menší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha Kubík a autíčko přináší krátký příběh o dobrodružství malého chlapce, na které se vydává se svým milovaným autíčkem. Je tedy vhodná pro kluky, ale věřím, že potěší i mnohé holky. Obrázky jsou celostránkové, jednoduché a krásné barevné. Textu je málo (většinou 1-2 věty na celou dvojstránku), ale to nám nevadilo – alespoň jsme zvládli před spaním přečíst celou knížku.

Kniha je sice určena primárně prvňáčkům, ale dle mého je díky jednoduchému příběhu, krátkým textům a hezký obrázkům vhodná i pro menší děti. U nás třeba baví i Beky (necelé 3 roky) – a to není žádný milovník aut.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Eliška Mauleová
Ilustrace: Eliška Mauleová
Rok vydání: 2020
Rozměr: 165×215 mm
Počet stran: 88
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments