KNIHA: Dva netopýři na talíři

Víte, že existují detektivky i pro děti? Jednou z takových, která je navíc vhodná i pro malé čtenáře, je kniha Dva netopýři na talíři. Děti společně s hlavními hrdiny pátrají po zloději. Podaří se jim ho najít? A zvládnout to sami nebo zavolají někoho na pomoc?

Obsah knihy

Paťa a Gába jsou nerozluční přátelé. Právě ukončili školní rok a chystají se užívat si prázdnin. Na zahájení letních radovánek zajdou do své oblíbené cukrárny U Tří marokánek. Když dojídají své palačinky, všimnou si, že na talíři je obrázek netopýra. Poděkují paní majitelce Sladké za krásné překvapení a vyrazí domů.

Druhý den čte Paťův tatínek noviny a zjistí, že bylo v jejich městě ukradeno v poslední době moc věcí. A jednou z nich jsou i dva talíře z cukrárny U Tří marokánek, které zmizely v noci. Tedy pár hodin poté, co cukrárnu navštívil Paťa s Gábou. Oba kamarádi se vydají za paní Sladkou a vyptávají se, co všechno zmizelo. Ta sdělí, že pouze 2 talíře, nic víc. Nakonec se Paťa s Gábou dovtípí, jestli to náhodou nebyly ty jejich talíře s netopýry. Paní Sladká však o žádných netopýrech neví. A proto se dvojice přátel pustí do pátrání…

Zjistí, že všechny věci, co se ztratily, měly podobnou stopu – u všech byl viděn před zmizením netopýr. Po čase se jim dokonce podaří ukradené lupy najít. Ale kdo je ten hledaný zloděj? A proč si své kořisti označuje symbolem netopýra? A proč vlastně krade?

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je velká přibližně jako formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 219 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha Dva netopýři na talíři přináší napínavý příběh, kde jsou hlavními hrdiny dvě zvídavé děti. Pustí se do nebezpečného pátrání a snaží se vyřešit záhadu zmizelých věcí.

Kniha mi trošku připomínala Správnou pětku od Enid Blytonové, kterou jsem v dětství moc ráda četla. Vyprávění má spád a nečekané rozzuzlení. Kniha je členěná na kapitoly, text je doprovázen o příjemné ilustrace, které si vytvořila přímo autorka knížky. V podstatě na každé stránce najdeme alespoň malý obrázek.

Kniha je určena pro zkušenější čtenáře, přibližně od 9 let.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Magda Medzvecová
Ilustrace: Magda Medzvecová
Rok vydání: 2020
Rozměr: 165×215 mm
Hmotnost: 290 g
Počet stran: 80
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments