KNIHA: Kam se schovala zvířátka v domě?

Toto leporelo od Nakladatelství Ella & Max je určeno nejmenším dětem a je postaveno na jednoduchém principu – děti hledají, kde všude se schovala zvířátka. Leporelo je však pohyblivé, takže se nestačí jen dívat, ale musí se zapojit i prsty.

Obsah knihy

V knize najdeme vyobrazeny různé pokoje. Na počátku je pár vět o tom, co se v daném pokoji nachází. Poté děti najdou ikony s obrázkem, co všechno mají na dané stránce najít.

Jako první se dostáváme do kuchyně, kde najdeme lednici, dřez, ale také pračku. Děti mají za úkol najít mlsného tučňáka, psí kostičky a veselou chobotnici. Při hledání budou muset odklopit dveře od kuchyňky a také posunout víko pračky.

Druhou místností je obývací pokoj, kde nechybí pohovka, televize, krb nebo třeba hodiny. Děti mají hledat spící kukačku, kostičky na hraní nebo veselého netopýra. K tomu děti odklopí část hodin nebo posunout dvířka u skříňky.

A co pokojíček? Zde zvířátka odpočívají, některé si hrají. Děti mají najít veselou opičku, ponožky nebo šedou ovečku. Najdou ji třeba ve skříně, pokud odklopí dvířka, nebo ve spodním patře poschoďové postele.

V koupelně je také hodně míst, kde se mohou zvířátka schovat. Najdeme je ve skříňce? Za zrcadlem? Nebo třeba ve vaně?

Poslední dvojstránka ukazuje zahradu, na které jsou stromy, ovoce, zelenina, ale také chatička. Najdete bílého králíčka, jablka nebo veselého méďu?

Formát knihy

Kniha je čtvercového formátu a má pevné stránky.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na oficiálních e-shopu Ella a Max. Cena se obecně pohybuje okolo 229 Kč, ale na zmíněném e-shopu ji mají se slevou.

Celkové hodnocení

Knihu tvoří velké obrázky, které jsou jednoduché a na bílém pozadí. Děti se v nich díky tomu mohou snadno orientovat a hledání je jednodušší. Líbí se mi, že leporelo v sobě kombinuje kromě čtení i otevírání a posunování okének. Hádaní je tak zábavnější a děti si zároveň procvičí jemnou motoriku.

U některých zvířátek jsem si nebyla moc jistá, co představují (například jestli je to pes či vlk), jinak jsou ale příjemné, některé dokonce i vtipné. Doporučuji pro děti od 1-2 let.


Vydává: Nakladatelství Ella a Max
Autor: Anja Boretzki
Ilustrace: Anja Boretzki
Rok vydání: 2020
Rozměr: 210×210 mm
Hmotnost: 430 g
Počet stran: 10
Vazba: leporelo

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments