ČTENÍ: Pekelné příběhy čertí babičky

Babičky jsou poklad, a to platí i pro čertí babičku. Ta je v pekle jen jedna, ale vydá za sto čertů. Zastane několik funkcí, pomůže kde může a nikdo se ji neodváží odporovat. Bojí se jí dokonce i sám vládce pekla. Je to prostě člověk na svém místě a nikdo se s ní nenudí.

Obsah knihy

Hlavní hrdinkou knihy, jak už je z názvu patrné, je čertí babička. I když má už pár stovek let, je čiperná, plná elánu, chytrá a pro peklo hotový poklad. V knize najdeme hned několik příběhů z jejího života. Na počátku babička řeší třeba krádež ve své spíži – někdo ji vzal vzácné netopýři sádlo. Kdo to jen mohl být a proč?

Když babička lumpa vypátrala, nastává další problém – když není sádlo, musí se vyrobit. Babička zapátrá ve své staré knize a nakonec si vzpomene, jak na to a pustí se do výroby.

V dalším příběhu babička potřebuje uhlí, aby si mohla udělat ohýnek. A pověří dva čerty, aby ho přinesli. Přitom jim poví tajemství o čertích diamantech. Podaří se dvojici poklad najít?

Čertí babička se také dostane mezi lidi. Chce totiž nasbírat borůvky na pořádný čertí koláč. Přitom potká chlapečka, který ji se sbíráním pomůže. A za to se mu odmění.

Jindy se zase zlobí na děti, které učí v pekelné škole. Čertíci jsou otiž líní, hubatí a vymýšlejí samé lumpárny. Babička jim proto poví jeden dávný příběh o Črtovi. A nakonec se za ním i vydají do Črtích skal.

Při návštěvě je ale čeká jedno velké překvapení….

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je velká přibližně jako formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 199 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

V knize najdeme různé příběhy ze života čertí babičky. Jsou krátké, čtivé a místy dokonce i humorné, protože obsahují různé vtipné přirovnání a metafory. Čertí život se zde promíjí i v malým detailech (například v narážkách na věk – babičce už není 300 let, je krapet starší nebo neuklízela jsem nejmíň 85 let a podobně). Vše je pak doplněno o netradiční ilustrace od Drahomíra Trsťana.

Kniha je vhodná pro děti od 3-4 let. Dá se k ní dokoupit také sešit plný hádanek, luštění a doplňovaček, kde se děti opět setkají nejen s babičkou, ale také dalšími obyvateli pekla. Prodává se pod názvem Pekelné úkoly čertí babičky (recenze zde).


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Iva Gecková
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Rok vydání: 2020
Rozměr: 165×215 mm
Hmotnost: 265 g
Počet stran: 72
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments