KNIHA: Jak to žije v jesličkách

Říkáte si, jak i těm nejmenším přiblížit, co se děje o Vánocích? Kdo je to Ježíšek, Marie, Betlém a proč jsou všude zvířátka? Přesně na tuto otázku odpovídá zábavné leporelo od Nakladatelství Svojtka, které vyšlo v edici Jak to žije a má tedy nejen spoustu obrázků, ale také pohyblivé prvky.

Obsah knihy

Jak už je z názvu patrné, kniha dětem ukazuje, co se stalo v jesličkách. Na každé stránce najdeme velké barevné ilustrace, krátký text (1 větu) a na dvojstránce je pak i jedna otázka, na kterou děti získají odpověď v obrázku. Samozřejmě nechybí zmíněná pohyblivá část.

Hned na úvodní stránce vidíme Ježíška s maminkou Marii, tatínkem Josefem, zvířátky a také třemi králi. Ty můžeme jednoduše schovat.

Začněme ale pěkně od počátku. Josef a Maria se vydávají na dalekou cestu do Betléma. Marie jede na oslíkovi, protože je těhotná. Pokud děti povysunou část obrázku, uvidí, kam až oba doputují…

Ano, přímo do města Betléma. Když se ale chtějí ubytovat, v hostinci není místo. Vezmou tak za vděk alespoň chlévem.

V noci se jim narodí dítě, kterému dají jméno Ježíš.

Ježíškovi se přišli poklonit pastýři i tři králové. Jeho sláva je totiž veliká…

Formát knihy

Kniha Jak to žije v jesličkách, stejně jako další knihy v této sérii, má pevné a hrubé stránky. Knížka je menší, takže ji může vzít do ruky i malé dítě. Je lehká a vhodná na cesty.

Cena a dostupnost

Knížku můžete zakoupit v knihkupectví nebo přímo na e-shopu Nakladatelství Svojtka. Cena se pohybuje v rozmezí 137-199 Kč.

Celkové hodnocení

Leporelo Jak to žije v jesličkách přináší dětem zjednodušenou verzi příběhu o narození Ježíše. Kniha se tak skvěle hodí na advent a Vánoce. Je určena mrňouskům od 1 roku, takže zde nenajdete žádné podrobné detaily, ale jen základní informace, kde se Ježíšek narodil a kdo u toho všeho byl.

Kromě textu je na každé dvojstránce nějaký pohybový prvek, které u nás máme rádi. Zatímco čtu nebo vyprávím příběh vlastními slovy, děti zkouší, co se jak hýbe a čtení je díky tomu více baví.

Z edice Jak to žije jsme měli doma už knihu o přístavu. Ale jesličky jsou trochu jiné v tom, že kromě zábavy ve formě čtení pomáhají dětem také pochopit symbol Vánoc.


Nakladatelství: Svojtka&Co.
Autor: Emily Bolam
Rok vydání: 2018
Rozměr: 182×182 mm
Váha: 0,340 kg
Počet stran: 10
Vazba: leporelo


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments