RECENZE: Barevná mozaika (Djeco)

Mám ráda aktivity, při kterých se děti zabaví a také se něco nového naučí. A právě to je případně barevné mozaiky od Djeco, kterou máme z e-shopu Učení je radost. Tato hra je určena především jednomu hráči (zvládnou ji děti od 3 let), ale klidně se do ní může zapojit celá rodina.

Obsah balení

  • dřevěná ryba
  • 39 dřevěných čtverečků
  • 5 oboustraných kartiček s předlohou

Princip hry

Celá hra je v podstatě jednoduchá – děti si vyberou předlohu a podle ní se snaží poskládat čtverečky do rybky tak, aby barevně korespondovaly s předlohou.

Do každé rybičky vleze celkem 10 částí. Čtverečky jsou lehké, hladké, rozměr mají asi 2,5 x 2,5 cm, výška je 0,5 cm. V rybičce nejsou úplně natěsno, ale i tak je třeba trochu přesnosti a opatrnosti, aby dobře zapadly.

Největší komplikace ale přichází s barevností. Čtverečky jsou totiž ve 3 barvách – modrá, zelená a oranžová. Každá má několik odstínů a některé jsou si hodně podobné, takže se děti musí pozorně dívat, jestli opravdu dávají do rybičky tu modrou, která je na obrázku.

Cena a dostupnost

Dřevěnou mozaiku s motivem ryby můžete pořídit na e-shopu Učení je radost. Stojí 429 Kč, ale s kodem maminkoutek10 máte na celou nabídku slevu 10 % (platí do neděle 25.4.2021).

Celkové hodnocení

Dřevěná mozaika ve tvaru ryby děti rozvíjí hned v několika oblastech – mohou se na ní učit poznávat barvy, procvičují jemnou motoriku, logické myšlení, učí se samostatnosti a také rozvíjí představivost. Mimo to trénují trpělivost a přesnost, protože dát jednotlivé čtverečky tak, kam patří, může být pro nejmenší trochu problém.

Hra ale není tolik složitá, takže ji v klidu zvládnout děti od 3 let. Z počátku jsem se bála, jestli nebudou čtverečky moc malé, přeci jen roční Natálka putuje všude po domě, ale čtverečky jsou naštěstí větší, takže spolknutí jen tak nehrozí.

Stručné shrnutí


POZITIVANEGATIVA
– kvalitní dřevěné zpracování
– děti kromě zábavy cvičí jemnou motoriku
– pouze 10 předloh
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments