ČASOPISY: Bumík

Měla jsem pár bodů na slevomatu, a tak jsem se rozhodla je využít na předplatné časopisu Bumík. Čtyři čísla vyšla asi na 90 Kč včetně dopravy, tak jsem se těšila, že alespoň poznáme zase něco nového. Do té doby jsem časopis nikdy naživo neviděla, ani neměla v ruce, takže jsem nevěděla, co čekat. No, ještě že jsem očekávání neměla…

Obsah časopisu

Příběh
V každém čísle najdeme na počátku příběh, který koresponduje s celkovým tématem – například cirkus, cesta do Afriky, Velikonoce apod. Příběh je psán v krátkých odstavcích, které jsou doprovázeny obrázky. Rozkládá se obvykle na 4 stránkách.

Jak to všechno bylo
Za příběhem jsou ještě jednou zobrazeny všechny obrázky a děti podle nich mohou zkusit příběh samy povyprávět. Pomáhají jim k tomu i otázky, které je navedou, co se vlastně dělo.

Zábavné úkoly
Následující stránky jsou věnovány různým úkolům – děti hledají rozdíly, konkrétní obrázky, počítají, čeká je bludiště a mnoho dalšího.

Omalovánka
V každém čísle na čtenáře čeká také omalovánka.

Svět zvířat
Kromě kreslených obrázků najdou děti v každém čísle reálné fotografie různých zvířat. Nechybí totiž dvojstránka, kde se děti dozvídají zajímavosti o vybraných zvířátkách.

Vyrábění
Milovníky tvoření asi potěší návod na aktivitu, při které si mohou děti něco vyrobit. Většinou k tomu budete potřebovat materiál, který je běžně dostupný přímo doma.

Miniknížka
Jeden příběh v časopise je v podobě komixu, který si můžete rozstříhat na malé kartičky a vznikne tím miniknížka.

Malované čtení
Na zadní straně časopisu je zase příběh, který mohou děti číst s vámi, protože část slov je nahrazena obrázky.

Dárek
Jako dárek je v každém časopise nějaká drobnost, kterou si můžete vyrobit – například kšilt, prstový cirkus, obrázek do okna, pexeso aj.

Cena a dostupnost

Jedno číslo stojí 28 Kč a zakoupit ho můžete v různých trafikách a hypermarketech. Někdy se také objevuje na Slevomat nabídka na zvýhodněné předplatné.

Celkové hodnocení

Časopis je zaměřen na příběhy, hádanky a vyrábění pro děti od 3 let. Některé úkoly jsou teda složitější (například počítání), takže je ocení spíše starší děti, příběhy ale zvládnou i mladší.

Časopis je z klasického měkkého papíru, jen uprostřed jsou vystřihovánky z tvrdšího. Grafika mi teda přijde jak z minulého století a musím říct, že mě to hodně odrazovalo od čtení. Písmo je jakoby tučné, střídají se různé tipy písma, někdy mi to přišlo jako „každý pes, jiná ves“.

Ani Beky časopis nezaujal. Raději si vzala Puntíka nebo Dráčka, u těch dokážeme nasedět spoustu času. Čteme, tvoříme, kreslíme, luštíme hádanky… Brumík má sice aktivity podobné, ale zpracování je horší, takže další předplatné rozhodně kupovat mebudeme.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments