KNIHA: Hry na rozvoj dílčích funkcí u dětí

Dostala se k nám zajímavá knížka o tom, jak rozvíjet dílčí funkce u dětí. Kniha v podstatě přináší souhrn tipů a nápadů na aktivity, které mají podporovat optické a akustické vnímání u dětí, jemnou motoriku a prostorovou orientaci. Je hodně praktická a určena především těm, kdo pracují s předškoláky nebo prvňáčky.

Obsah knihy

Kniha je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části zjistíte základní informace o dílčích funkcích – co to je? Kde je hledat? Jak s nimi pracovat?

Dále je pak podrobněji rozepsána problematika deficitů těchto dílčích funkcí. Především tedy jak se deficity promítají do chování a schopností dítěte, jaké mohou mít důsledky…

Na závěr teoretické kapitoly se pak autorka zaměřuje na psychologické aspekty vývoje dítěte v předškolním věku. Najdete zde například informace o socializaci a dětské identitě, poznávacích procesech v předškolním věku, kresbě, vyprávění, hře, nástupu do školy, školní zralosti či připravenosti.

A poté už začíná praktická část. Zde na vás čeká 10 lekcí, kde najdete různé tipy na zábavné úkoly, které mají za cíl rozvíjet dílčí funkce u děti. Ke každé aktivitě je vždy uveden přesný popis, o co se jedná, jaké budete potřebovat pomůcky a také legenda. V té vystupuje malá Anička a na jejich příbězích se pak s dětmi pracuje. Takže nečekejte jen surový popis nějaké hry. S Aničkou projdete celou knihu a bude vás při všech úkolech doprovázet…

V každé lekci je přitom uvedeno hned několik her a aktivit.

Při úkolech budete občas potřebovat specifické obrázky. Nemusíte se ale strachovat, jak je vyrobit. Všechny najdete v závěru knihy…

Formát knihy

Kniha je o trochu větší než formát A5 a má měkkou vazbu.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 279 Kč, pokud ale narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji.

Celkové hodnocení

V knize se pracuje s myšlenou, že i za neposedností nebo zlobivostí dětí mohou stát dílčí funkce, a proto je třeba je rozvíjet a také pracovat s jejich případnými deficity. A to jde u dětí nejlépe hrou. V knize tedy najdete spoustu praktických úkolů a aktivit, při kterých se děti zabaví, ale zároveň také rozvíjí své schopnosti a dovednosti. Pro lepší pochopení a motivaci dětí navíc celou knížkou provází holčička Anička a její příběhy. Kniha je vhodná hlavně pro pedagogy a další pracovníky, kteří pracuji s dětmi v kolektivu.

Recenze vznikla ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada, kterému tímto děkuji za možnost se do knihy začíst…


Vydává: Nakladatelství Grada
Edice: Pedagogika
Autor: Lenka Theodora Ficová
Rok vydání: 2020
Rozměr: 167×240 mm
Počet stran: 176
Vazba: brožovaná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments