ČTENÍ: Kdo ukradl zelí?

Když Beky poprvé viděla obálku knihy Kdo ukradl zelí?, tak zvolala s nadšením: „Jé, to znám.“ Zvířátka na obrázku byla totiž skoro stejná jako ta, které má ve své oblíbené knížce Edo, ty neposedo. Ono není se čemu divit, když obě díla ilustrovala Vendula Hegerová, kterou možná znáte také z časopisu Puntík.

Kniha Kdo ukradl zelí? ale není o žádném Edovi. Přináší napínavý příběh o zajíci Čiperkovi a jeho zvířecích sousedech, kteří se jednoho dne stanou podezřelými z velké krádeže…

Obsah knihy

Zajíc Čiperka má moc rád hlávkové zelí. Pěstuje ho na své zahrádce a je na to náležitě pyšný. Jednou se ale probudí a zjistí, že všechno jeho milované zelí zmizelo. Společně se svým synovcem Trumbelínem se pouští do pátrání, kdo mohl zelí ukrást a proč.

Mezi hlavní podezřelé patří zajíc Forejt, lišák Smolař a kančí rodinka Janečkovi s jejich čtyřmi dětmi Bukvice, Kukuřice, Slunečnice a Žalud.

Čiperka s Trumbelínem postupně vyslechnou všechny podezřelé a nakonec vypátrají toho lotra, který salát odcizil. Zažijí přitom spousta napínavých chvil a na konci je čeká velké překvapení…

Kromě textu je kniha doplněna krásnými barevnými ilustracemi a na konci každé kapitoly je pro děti připravená krátká malovaná hádanka – musí například najít určité postavičky, poznat zeleninu na obrázku, najít cestu bludištěm, poznat rozdíly a mnoho dalšího.

Formát knihy

Kniha je menší, přibližně jako formát A5 . Má pevné desky.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Portál nebo Knihy Dobrovský. Stojí 178-199 Kč, ale pokud narazíte na akci, lze ji pořídit i levněji.

Celkové hodnocení

Kniha nabízí netradiční detektivní příběh ze zvířecího světa, který je vhodný pro kluky i holky. Vyprávění má spád, je napínavé a díky ilustracím jsou děti krásně vtaženy do děje. Nechybí ani různá vtipná rčení, které teda u nás dcera ještě moc nepochopila, ale předškoláci či školáci s tím určitě nebudou mít problém.

Kniha je rozdělená do několika kapitol, takže ji můžete číst klidně po částech. Tak jsme to alespoň dělali my, protože Beky ve 3 letech ještě nezvládla celý příběh najednou (resp. nevydržela tak dlouho s pozorností). Knihu ale i tak několikrát sama přinesla, že ji chce přečíst.

Na konci každé kapitoly jsou zajímavé úkoly. Ty se Beky moc líbily, protože byly vždy doplněné o obrázek a zvládla je dokonce sama vyluštit.


Vydává: Nakladatelství Portál
Autor: Stanislava Reschová
Ilustrace: Vendula Hegerová
Rok vydání: 2020
Rozměr: 220×280 mm
Hmotnost: 745 g
Počet stran: 72
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments