ZAJÍMAVÁ MÍSTA: Areál čs. opevnění (Hlučín Darkovičky)

Sáhnout si na opravdový tank? Vylézt na vojenský bunkr? Nebo se rovnou podívat dovnitř? V areálu čs. opevnění v Darkovičkách není problém. My už jsme zde byli několikrát a troufám si říci, že se zde ještě určitě podíváme.

Tanky a bunkry s dětmi

Areál čs. opevnění v Darkovičkách je dostupný celoročně, protože většina tanků a bunkrů je normálně u cesty nebo v poli. Takže zde můžete vyrazit v zimě, stejně jako v létě. V létě je velký benefit v tom, že můžete narazit i na otevřené bunkry a podívat se, jak to vypadá uvnitř.

My jsme ale prozatím místo navštěvovali mimo sezonu, protože nám vyhovuje, že zde není tolik lidí.

Holky si mohly v klidu projít tanky, obejít bunkry a ještě na některé i vylézt, což je baví ze všeho nejvíce.

Výhodou je, že je bunkrů v okolí hned několik. Takže si snadno sami určíte, jak velkou trasu chcete jít. Bunkry jsou na dohled a k většině vede cesta nebo cyklostezka. Pár je jich i v poli. Je tedy na vás, jestli půjdete dva kilometry nebo třeba pět.

Bunkry a pěchotní sruby jsou malé i velké. A většinou zvenčí upravené (alespoň ty, co jsou u cesty – doprostřed pole nechodíme).

Praktické informace

Mimo sezonu je parkování zdarma přímo u areálu. Odtud se můžete vydat po cestě, cyklostezce či přes pole k jednotlivým tankům a opevněním. Bunkrů je za sebou několik a můžete si sami zvolit, kolik obejdete. V sezoně je pak otevřené i parkoviště.

Interaktivní mapa Kam s dětmi

Další tipy na výlety, dětské herny, kavárny pro děti a ubytování najdete na interaktivní mapě. Místa jsou přidávána postupně (stejně jako recenze).

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments