KNIHA: Detektivové

Ve svém dětství jsem doslova hltala Správnou pětku a Tajnou sedmu. Byly to první „detektivní“ knížky, které jsem objevila. A říkala jsem si, jestli je vůbec něco takového i pro současné děti. A pak jsem narazila na sérii Detektivové od Nakladatelství Grada. Rozhodla jsem se na ni trošku blíže podívat a vy nyní můžete se mnou….

Obsah knihy

Kuba a Tomáš se společně s rodiči přestěhují do nového domova. Z počátku se bojí, jestli si zde najdou kamarády. Ale hned při první návštěvě hřiště se dají dohromady s Vaškem, Tadeášem a Danem. A nové přátelství je tady!

Kuba s Tomem si rádi hrají na detektivy. Znají spoustu vychytávek, jak například zajistit stopy nebo jak odlévat otisky. A vše ukáži také svým novým kamarádům. Když v tom si všimnou zvláštního pána, který vychází z muzea, kde mělo být zavřeno. Kluci se dovtípí, že by to mohl být zloděj a pouští se do akce.

Kuba s Vaškem zkusí vytvořit sádrový odlitek zlodějovy boty a ostatní se vydají za lupičem. Sledují ho až k jeho domovu. Jenže lupič vytasí nůž a schová kluky do temné místnosti. Naštěstí Tomáš zanechá několik stop, podle kterých je policisté s Kubou a Vaškem najdou a zloděje zatknou.

Jenže ukradnutý obraz zmizel. Není k nalezení a polisticté se pouští do pátrání, kde by obraz mohl být. A kluci jim mohou pomáhat. Tatínek jim vnukne zajímavý nápad, že přes počítat osloví různé sběratele, jestli náhodou nemají nějaký obraz uvedeného místního autora. A tak se dostanou až k panu Jouzovi, které jich má hned několik a nechybí mezi nimi ani ten ukradený. Společně s policisty ale zjistí, že pan Jouza rozhodně zloděj není. Ale že by je k němu mohl dovézt. Podaří se rozluštit záhadu a vrátit obraz zpět do galerie?

Formát knihy

Kniha má velikost jako formát A5, má pevnou vazbu a klasické stránky.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit na různých e-shopech nebo přímo v Nakladatelství Grada, kde ji mají za 219 Kč. Případně v elektronickém formátu je kniha ještě levnější.

Celkové hodnocení

Kniha Detektivové přináší napínavý příběh, ve kterém se parta školáků zaplete do krádeže obrazu a pomáhají policistům celý případ vyšetřit. Vyprávění je poutavé a čte se jedním dechem. Nechybí ani detaily z detektivní práce, což děti určitě zaujme.

Kniha je členěna do krátkých kapitol, takže se dá číst na pokračování. Text je doplněn o barevné obrázky.

Některé situace sice nejsou úplně z reálného života (třeba to, že se mohou kluci podílet na vyšetřování a že je policisté berou se sebou i na zatýkání). Ale pro zvýšení napěti je to určitě přínosné. A knihu tak celkově hodnotím kladně. A brzy vám představím také další díly…

Kniha jevhodná pro děti od 9 let.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Markéta Vydrová
Rok vydání: 2012
Rozměr: 215×165 mm
Hmotnost: 300 g
Počet stran: 56
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments