KNIHA: Kouzelná ruka

Francouzského ilustrátora a autora dětských knih Hervého Tulleta asi není třeba moc přestavovat. Jeho knížky dobývají svět a jinak tomu není ani v Česku. Vyznačují se originálním zpracováním, které je zaměřené na smysly, zkoumání a hraní. Nenajdete v nich žádnou pohádku, ale zato se můžete pobavit při zkoumání barev, tvarů, zvuků či různých ukolů.

Z Tulletovy tvorby jsme vykoušeli díla jako Barvy, Knížka a La!. A nyní k této trojici přidáváme žhavou novinku, která opět vyšla v Nakladatelství Portál. A to knihu Kouzelná ruka.

Obsah knihy

K prohlížení knihy budete tentokráte potřebovat celou ruku. Aby se vám na stránky vlezla, je toto dílo mimořádné ve velkém formátu. A velkém myšleno doslova, protože se směle vyrovná velkoformátových leporelům.

Hned na počátku si můžete zkusit ruku přiložit a rozhýbat své prsty. Přeci jen je budete k aktivitám potřebovat.

A poté už začíná zábava! Při ní budete ťukat na puntíky, obkreslovat čáry, skákat po různých tvarech i do výšky, co vám jen ruka bude stačit.

Ruka se bude třepotat jako motýlek, proplave mezi puntíky jako rybička a pomocí pěstí vytvoříte také spoustu barevných koleček.

Ruka vystřelí jako raketa a poletí přes různé smyčky a zatáčky, bude obkreslovat kruhy, šneky nebo třeba ladné kličky. Jakmile se ale dostane do rozmarné nálady, je třeba ji zastavit!

Ruka bude postupně padat a uvolňovat se jako malý lísteček…

Formát knihy

Kniha je větší než formát A4. Má pevnou vazbu jako leporelo, ale stránky jsou z měkčího papíru.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit v různých knihkupectvích nebo přímo v Nakladatelství Portál, kde ji mají za 297 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Kouzelná ruka mě na první pohled překvapila svou velikostí. U Tulleta jsme zvyklí na malé knížky akorát do dětské ruky. Zde se ale jedná o rozměrnější formát. Na druhou stranu je to asi logické. Dětská ruka by se stěží vlezla na malé stránky. Dospělácká už vůbec ne, což by bylo škoda. Protože z naší zkušenosti občas knížky od Tulleta vyzkouší (a úkoly plní) i dospělí.

V knížce si opět pohrajete s barvami. Na každé stránce najdete různě barevné čáry a puntíky. A k ním krátký popis (obvykle 1 věta) co dělat. Někdy obrázky hladíte, jindy skáčete nebo zběsile rukou pobíháte po celé stránce. Úkoly jsou rozmanité. A když dojedete na konec, můžete vzít druhou ruku a začít znova.

Kniha děti nejen zabaví, ale také může rozvíjet grafomotoriku (pomáhá uvolňovat ruku a zápěstí). Je tak vhodná nejen pro nejmenší děti, ale i předškoláky.


Vydává: Nakladatelství Portál
Autor: Hervé Tullet
Rok vydání: 2022
Rozměr: 278×325 mm
Váha: 0,84 kg
Počet stran: 64
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments