KNIHA: Malý slon Pomelon

S dvouletou Natálkou nyní hodně čteme knížky, které mají celostránkové ilustrace a krátký text (ideálně jen pár vět na celé stránce). U těchto knížek zvládne obvykle celý příběh na jedno posezení a baví ji. Proto mě také zaujala novinka z Nakladatelství Host, která se k nám dostala díky spolupráci s Knihcentrum.

Kniha má netradiční příběh, který navíc se sebou nese krásné poselství. Ukazuje dětem, že i když se nám na sobě něco nelíbí, nemusí to být hned špatné. Jde o to přijmout se takoví, jací jsme. A udělat z našich „nedostatků“ přednost.

Obsah knihy

V knize najdetem celkem 3 příběhy o malém slonovi se jménem Pomelon.

To je ale chobot!

V prvním příběhu se děti seznamují se slonem Pomelonem, který má strašně dlouhý chobot. Tak dlouhý, že si ho dokonce občas přišláplne nebo někde uvízne. A to ho trápí. Jenže co s takových chobotem dělat?

Omotat si ho kolem sebe jako šálu? Udělat si turban? Smotat jako šnečí ulitu? Achjo, s takovým chobotem je ale trápení…

Na druhou stranu se ale dá využít v Pomelůn prospěch. Je například skvělý na žertíky. Může s ním trhat jahody i z větší výšky. Udělat bublifuk. A mnoho dalšího. Takový chobot je prostě fajn..

Pomelon má strach

Druhý příběh vypráví o strachu, který malý slon Pomelon má. V noci se například bojí pórku. Ve dne motýlů, protože se jim nedá vůbec věřit.

Pomelon se bojí také toho, že déšť smyje všechny barvy nebo že pokud na chvíli odejde, zabydlí se pod jeho milovanou pampeliškou někdo jiný. A to rozhodně není vše – co když se z něj stane konvice na čaj? Nebo když mu bude chobot stále růst? A co teprve kdyby chobot neměl?

Zábavné dny

Vždycky ale není jen smutno. Pomelon zažívá i spoustu legračních a zábavných chvil. Někdy se plaví ve skořápce po rose. Jindy závodí se šneky nebo se schovává v levanduli.

Jsou zkrátka dny, kdy tropí jednu lumpárnu za druhou nebo si užívá pořádného dobrodružství. Nejraději má ale svůj klid…

Formát knihy

Kniha je menší, přibližně jako formát A5. Má zajímavou vazbu – není to klasická pevná, ale ani jemný paperback. Spíše něco mezi tím.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit na e-shopu Knihcentrum, kde ji mají za 286 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Malý slon Pomelon přináší krátký pohádkový příběh (respektivě 3 příběhy) o malinkém slonovi, kterého v realitě určitě nepotkáme. Ale o to zajímavější vyprávění je.

Nechybí zde emoce, napětí, ale také humor. Obzvláště když slon vymýšlí, co by mohl s chobotem dělat nebo čeho všeho se bojí. Text je doplněn o ilustrace, které jsou mnohdy také legrační. Navíc jsou jednodušší, v jemných barvách a celá kniha tak má trochu jiný ráz.

Pro mě bylo příjemným překvapením, jak hezky kniha pojímá to, že je někdo trochu jiný. I když je to vážné téma, je zpracované s humorem a zároveň citem. A k tomu skvěle sedí něžné ilustrace.

Kniha je oficiálně pro děti od 3 let. Tím, že je textu opravdu málo, tak ji snadno přečtete najednou. My zatím vyzkoušeli s Natálkou před 2. narozeninami, a to bylo ještě brzo.


Vydává: Nakladatelství Host
Autor: Ramona Bădescu
Ilustrace: Benjamin Chaud
Rok vydání: 2022 (1. vyd.)
Rozměr: 152×202 mm
Hmotnost: 240 g
Počet stran: 90
Vazba: polotuhé flexo


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments