KNIHA: Moje první opravdová kuchařka

Připravit chutná jídla a různé dobroty mohou nejen dospělí, ale také děti. Mladší s pomocí rodičů, starší děti pak mohou pracovat i samy. Ale vše není jen tak. Děti potřebují recepty zpracovat trochu odlišným způsobem a hlavně je vhodné volit takové postupy, které hravě zvládnou. Protože pak může motivace k vaření růst a sílit.

Své o tom ví i ´Ája Drahokoupilová, což je patnactiletá slečna, která vaří a peče s maminkou od útlého dětství. Ve třech letech už uměla obalovat řízky, v první třídě dokonce upekla svou první bábovku! Pečení a vaření ji tedy není cizí, ale zjistila, že mnoho jejich vrstveníků s tím může mít problémy. A bojí se do vaření pustit. Proto se rozhodla vypracovat kuchařku s jednoduchými recepty a stručným návody, které teenageři zvládnou, měly by jim chutnat a být blízké.

Obsah knihy

Kuchařka je rozdělena do 12 kapitol podle měsíců v roce. Na každý měsíc děti najdou hlavní jídlo, něco sladkého i recepty ze sezóních surovin.

Kromě toho v každé kapitole najdete také tzv. Školu vaření, kde autorka pomocí fotopostupu ukazuje přípravu snlžotějšího receptu.

A nechybí ani různé speciality, které opět najdete v každé kapiole. Jedná se třeba o tipy na narozeninové menu, jedlé dárky, vánoční cukroví nebo tipy na piknik v přírodě.

Jako bonus pak děti v knize naleznou recept připravovaný se známou kuchařkou Ditou P., se kterou autorka Ája vařila v jejim magazínu.

Formát knihy

Kniha je čtvercového formátu a poměrně obsáhlá (400 stran), takže i hrubší a těžší (skoro 1 kilo).

Cena a dostupnost

Knihu Moje první opravdová kuchařka můžete zakoupit přímo v Nakladatelství Grada, kde ji mají za 407 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Moje první opravdová kuchařka přináší spoustu receptů, které jsou jednodušší, ale zase ne tolik, protože jsou přeci jen určené teenagerům, kteří už nejsou malými dětmi. Mmohou tak připravit jídla, za která se rozhodně nebudou stydět a která potěší celou rodinu.

Autorka popisuje postup přípravy normálním jazykem a neopomíjí ani podrobnosti, u kterých by mohly děti váhat. Takže to vypadá spíše jako vyprávění kamaráda kamarádce, jak má jídlo uvařit (takto je to v celé knížce – autorka píše v první osobně a víceméně popisuje, co a jak dělá).

Mě osobně překvapilo, že je receptů tolik. A oceňuji také školu vaření, kde je postup zpracován pomocí fotografií a lépe si tak každý představí, jak se má postupovat.


Vydává: Nakladatelství Grada
Autor: ´Ája Drahokoupilová
Rok vydání: 2019
Rozměr: 210×210 mm
Hmotnost: 980 g
Počet stran: 400
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments