RECENZE: Razítka Stampo Baby – divoká zvířata

Když nevíme, co tvořit, zachrání nás obvykle razítka. Ty se dají použít na mnoho způsobů – například tisknout na nabarvený papír (nakreslíme les a umísťujeme do něj zvířátka), někdy obrázky z razítek vybarvujeme, jindy prostě jen tiskneme a tiskneme, dokud je na papíru volné místo.

Značka Stampo patří mezi jedny z nevyhlášenějších razítek, a tak jsme už před mnoha měsíci zakoupili zvířátka ze série Stampo Minos. Oficiálně jsou od 4 let a musím uznat, že zde věk opravdu sedí. Beky se s ními hůře pracuje tím, že jsou drobné a lehké a většinou je více špinavá ona a stůl, než je natisklých obrázků.

Nyní jsme pořídili verzi Stampo Baby. Původně pro Natálku na první narozneniny, ale jakmile je Beky uviděla, hned je zabavila a tiskne s nimi sama. Mnohem více, než se Stampo Minos (a to už má necelé 4 roky, takže Stampo Minos ovládá).

Charakteristika razítek

V balení najdete 4 razítka, která jsou vysoká okolo 5 cm. Každé razítko je ergonomicky tvarované, aby se zejména malým dětem dobře drželo.

Razítka jsou z měkké pěny a jsou lehké. Mají hlubou texturu, takže tisknutí jde snadno, a to nejen na papír, ale také do modelovacích hmot.

Motiv každé razítka je vyobrazen také na horní straně razítka. Prodává se několik variant, přičemž my jsme si vybrali divoká zvířátka. Máme tedy slona, lva, opičku a krokodýla.

Natisknutý obrázek je 5 cm veliký.

V balení je také hnědá razítkovací poduška, která je větší než razítko, aby se na ní mohly děti snadno trefit.

Inkoust lze vyprat, je vodou omyvatelný a zdravotně nezávadný. Kromě toho se na papíře jen tak nerozmaže a můžete ho ihned po natištění vybarvit i vodovými barvami.

Cena a dostupnost

Sada razítek pro děti Stampo Baby – divoká zvířata stojí 360 Kč a pořídit ji můžete na e -shopu Učení je radost. A pozor, do neděle 11.4.2021 je sleva 10% s kódem maminkoutek10.

Kromě divokých zvířat v této sérii existují třeba domácí zvířata, zvířata z Austrálie, zvířata na dvorku nebo stroje. Pro děti starší 3 let pak můžete vybrat Sampo Minos domácí zvířátka, na stavbě či safari (vše najdete na Učení je radost).

Lesní zvířátka, která máme doma, jsou určena až od 4 let, a to proto, že obsahují maličké razítka symbolizující stopy zvířat. A s těmi se opravdu hůře malým dětem manipuluje.

Celkové hodnocení

Razítka mě hodně překvapila svou „muší váhou“ a tvarem, díky kterému se dětem skutečně dobře drží a mohou tisknout o sto šest.Nahoře je razítko hezky kulaté, takže jde zatlačit dlani. Ale velké tlačení není ani třeba, razítka dobře tisknou i po lehkém přiložení.

Tím, že je razítko vyšší, tak se děti tolik nezamažou. A kdyby se náhodou stalo, vše jde snadno otřít a vyprat, Obrázky na razítkách jsou jednoduché a milé. Jsou větší, takže jdou snadno vybarvit. A to jak paselkami, tak i voskovkami nebo vodovkami.

Razítka jsou vhodná pro děti od 18 měsíců. U nás si je ale oblíbila i Beky v necelých 4 letech, protože manipulace s nimi je pohodlná a dobře se jí v ruce drží.

Stručné shrnutí


POZITIVANEGATIVA
– jsou vhodné už od 18 měsíců
– dobře se drží, jsou lehké a odolné
– snadná manipulace, velké obrázky
– inkoust lze snadno umýt, vyprat, je nezávadný
– pouze 4 razítka v balení

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments