KNIHA: Růža – zachraňte princeznu!

Příběhy o princeznách jsou obvykle plné zámeckého prostředí, zdvořilého chování, královské oddanosti a hezkých šatů. Tyto pohádkové mýty se ale rozhodla zbořit novinka z Nakladatelství Host. Tamní princezna Růža má do načančané panenky totiž hodně daleko. A rozhodně neminí celé dny jen vysedávat na zámku…

Kniha je jiná nejen svým obsahem, ale také zpracováním. Jedná se o komix, která navíc hýří pestrými barvami (hlavně červenou). Autorem knihy je Johan Troianowski – francouzský výtvarník spisovatel a autor několika komixů.

Obsah knihy

Kniha vypráví o princezně Růže, která ale není typickou princeznou, jak byste asi čekali. Má zrzavé vlasy, nejraději chodí v tričku a botaskách. Je to holka milující dobrodružství, která jen tak neposedí. A tak se také stane, že vyrazí sama mimo zámek. Namířeno má do Jezeří, kde se koná legendární vodní karneval, který by chtěla vidět.

Na své cestě potká 4 sourozence, kteří se jmenují Puk, Maty, Leo a Ilek. Čtveřice se v lese ztratila a Růža se rozhodne je vzít sebou, aby našli cestu ven společně. Zanedlouho pak dorazí do vodního města Jezeří. Růža je nadšená. Jenže se tam všichní ztratí a nemohou najít jeden druhého. Navíc řeší závažný problém – Puka omámí Siréna.

Jakmile se konečně setkají a podaří se jim také očarování zrušit, najednou se ztratí opět Růža. Jenže se neztratí náhodou – je unesena! Únosci pak rozhodí do světa papírové vlaštovky, kde informují, že princeznu unesli a žádají výkupné.

Jedna taková vlaštovka se také dostane k Růžině mamince, která po ní přišla do Jezeří pátrat. Další zachytí sourozenci, kteří Růžu už dávno hledají. Jiná se pak objeví na hradě i na dalších místech. Všichni se přitom vydají Růžu hledat, aby ji pomohli a zachránili.

Jakmile Růžu najdou, je živá, zdravá a nikdo ji nedrží. Všechny zavede před podium a přijde něco, co rozhodně nikdo nečekal….

Formát knihy

Kniha je vyšší, skoro jako formát A4. Je relativně uzká a má pevnou vazbu.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Knihcentrum. Prodává se za 279 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha přináší neotřelý příběh o dobrodružství jedné mladé pricezny. Většina děje se odehrává mimo královské prostředí, takže to není žádná klasika, ale spíše snaha odbočit od zavedených tradic, což se hezky povedlo.

Kniha je protkaná zajímavými úkoly – děti mají například zatřást knihou, hledají v davu určité postavičky, zahnat vlka nebo pomoci najít cestu. Úkoly jsou zakomponovány přímo do textu, díky čemuž půsoví přirozeně, hezky ozvláštní čtení a vtáhnou čtenáře ještě více do děje.

Ilustrace jsou hodně barvené a hravé. Někdy jsou obrázky dokonce beze slov, protože je z nich dobře patrné, jaký děj se zde odehrává. Nečekejte ani tradiční písmo, to totiž působí také moderním dojmem, jakoby bylo psáno ručně. Když jsem poprvé knihu viděla, trochu jsem se toho zpracování zhrozila. Přeci jen jsem zvyklá na jemnější ilustrace a tohle není úplně můj styl. Ale k této knize to sedí, je prostě rebelující v každém směru. A potěší zejména všechny dobrodružné, neposedné a akční povahy. Z hlediska věku je vhodná pro děti od 5 let.


Vydává: Nakladatelství Host
Autor: Johan Troianowski
Ilustrace: Johan Troianowski
Rok vydání: 2021 (1. vyd.)
Rozměr: 194×278 mm
Hmotnost: 600 g
Počet stran: 96
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments