RECENZE: Rodinná karetní foto výzva

Focení je hlavně u mladších rodin běžná součást života. Fotíme se na výletě, doma, při významných událostech i v mnoha dalších sitaucích. Zkoušeli jste ale někdy proniknout do tajů focení? Nebo jste dokonce do této aktivity zapojili i děti? A udělali z toho hru?

Právě tohle napadlo Lenku z milujifoceni.cz, která se rozhodla vytvořit rodinnou foto výzvu, při které si rodiče s dětmi užijí spoustu zábavy a také získají tipy, jak své fotografie vylepšit.

Obsah balení

  • 20 karet s úkoly a tipy na focení
  • 3 oboustranné karty na zaznačení splněných úkolů
  • 1 karta s návodem

Princip hry

Hra obsahuje celkem 20 náměstů na foceni, které jsou ve dvou úrovních obtížnosti – jednoduché a složitější. Cílem není rychle všechno nafotit. Ale naopak je vhodné vyčkat, jakmile bude příležitost a chuť. A snažit se o krásné zachycení.

Úkoly jsou různé – vyfotit zvířátko, hračku, maminku při oblíbené aktivitě nebo třeba momentku či stín.

Kromě jednoduchého úkoly najdeme na zadní straně každé kartičky minimálně jedno pravidlo pro focení, které se obvykle vztahuje přímo k danému úkolu.

Foto výzva je určena jak jednotlivcům, tak rodinám. Mladším dětem bude potřeba trochu pomoci, školáci už zvládnout fotit většinu i sami.

Jakmile úkol splníte, můžete si to zaznačit do připraveného seznamu. Těch obdržíte v balení celkem 6 (3 oboustranné kartičky) ale není problém hrát i bez toho (například odložit splněnou kartu bokem a podobně).

Cena a dostupnost

Balíček karet stojí 320 Kč a můžete ho zakoupit přímo na e-shopu autorky.

Celkové hodnocení

Dnešní děti se s focením běžně setkávají. A to nejen doma, ale také třeba ve školce, na sportovních akcích nebo na jiných místech. Většinou ale stojí jako objekty focení, takže se mi líbí, že v rodinné výzvě se mohou zkusit postavit také na druhou stranu. A mohou zkusit vyfotit jednoduché (i složitější) výjevy.

Možná si říkáte, že úkoly, co vyfotit, si můžete vymyslet sami. V rodinné výzvě je ale každá aktivita doplněná také o tipy, jak na to, což je skvělé. My dospělí vnímáme spoustu věci automaticky, ale zde jsou uvedené i základy, jako například že je lepší fotit ze spodu, na venkovním světle a podobně. Pokud s dětmi společně úkoly projdete, může jim to dát nový vhled i inspiraci do focení, což se jim bude určitě v dnešní moderní době hodit.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments