HRANÍ: Domino Puzzle Zvířata (Djeco)

Domino je hra, kterou si asi budete pamatovat ze svého dětství. Já jsem ji teda nikdy nepřišla na chuť, ale i tak jsem ji dětem pořídila (dřevěnou, s obrázky z pohádky). Jenže ani v necelých 4 letech u nás moc úspěch neslavila.

Pak jsme ale vyzkoušeli domino puzzle od Djeco a ty jsou teda mnohem zábavnější. Jak už je z názvu patrné, spojují v sobě princip domina (spojují se k sobě stejné kostičky) a puzzlí (hledají se stejné dvojice). Vše je navíc s motivy zvířátka, což je u dětí jedno z nejoblíbenějších témat.

Obsah balení

  • 28 kusů domina z tvrdého kartonu

Kartičky na domino jsou uložené v pevné papírové krabici, která je asi 2x tak větší, než by kartičky potřebovaly. Na druhou stranu díky čtvercového tvaru krabička všude dobře zapadne.

Pravidla hry

  1. Každý hráč obdrží na počátku 6 kartiček domina. Zbytek se dá na hromádku mezi hráče a slouží jako dobírací balíček.
  2. První hráč na stůl položí jednu ze svých kartiček a další hráči poté přikládají postupně své kartičky tak, aby dokončili obrázek, který se na dominu rýsuje (vždy je tvořen ze dvou částí – buď spojí zvířátko nebo stejný počet kytiček).
  3. Hráč, který nemá v ruce kartičku na přiložení, si vezme novou z dobíracího balíčku.
  4. Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví svých karet.

Cena a dostupnost

Hru prodávají například na Mamito, kde ji mají za 205 Kč.

Celkové hodnocení

Tato hra mě příjemně překvapila. Je jednoduchá na hraní, takže ji hravě zvládne tříleté dítě, ale klidne i trochu mladší. Děti skládají k sobě vždy hlavičku a tělo zvířátek. Pro ulehčení je ještě každé zvířátko na jiném pozadí, čímž si mohou hráči ověřit, že přikládají kartičku správně (například ovečka je na růžovém pozadí, slepicka na zeleném a podobně). Pro starší děti je pak určena zadní starna, která se zaměřuje na čísla a počty.

Domino Puzzle Hra slouží nejen k pobavení, ale také dětem pomáhá v rozpoznávání obrázků a číslic. Varianta se zvířátky je opravdu snadná – děti skládají tak, jak na sebe obrázky navazují. Dle toho také vidí, jestli mají kartičku pooložit vodorovně či svisle. Pokaždé existuje pouze jedna možnost, jak kartičku přiložit. Pokud děti přikládají správně, domino se nakonec stočí tak, že se propojí.


Podrobnosti

— Cena: 205-220 Kč
— Počet hráčů: 2-3
— Věk hráčů: od 3 let
— Doba hraní: 10 minut
— Výrobce: Djeco

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments