HRANÍ: Noemova balanční hra

Balanční hry jsou dobré nejen na zábavu, ale také na rozvoj jemné motoriky u dětí. Dlouho nám tato hra ve sbírce chyběla a jsem ráda, že jsme díky spolupráci s Čistým dřevem jednu mohli pořídit. Vhodná je totiž nejen pro předškoláky, ale také pro menší děti, takže si mohou hrát obě holky spolu.

Obsah balení

Le Toy Van Noemova balanční hra obsahuje loď a 5 párů zvířat. Vše je vyrobeno ze dřeva. Zpracování je kvalitní a hezky barevné. Jednotlivé komponenty jsou zaoblené, aby si děti neublížily.

Zvířátka jsou celkem velká a široká, takže se s nimi dobře hraje.

Jak s balanční hrou pracovat?

Existuje hned několik způsobů, jak můžete s Noemovou balanční hru využít. Nejjednodušší je zkoušet zvířátka na loď vůbec postavit. Tato aktivita je vhodná hlavně pro malé děti, které ještě nemají úchop zcela jistý, a tak je pro ně umístění zvířátka zajímavou výzvou.

Se staršími už můžete hrát klasicky – snažíte se postupně umístit zvířátka na Noemovu archu. Pokud hrajete ve dvou, můžete si sadu zvířátek rozdělit tak, aby měl každý po jednom kuse každého druhu. Nebo můžete dát všechny zvířátka na hromadu a brát takové, kterém budete chtít nebo vám zrovna přijde pod ruku.

Cílem je umístit všechny zvířátka na loď. Loď se při pokládání zvířátek mírně houpe, takže to není jen tak. Pokud někdo zvířátka shodí, tak prohrál.

Cena a dostupnost

Hru můžete zakoupit na e-shopu Čisté dřevo. Cena je 699 Kč.

Celkové hodnocení

Hra má jednoduchá pravidla – naskládat na sebe zvířátka takovým způsobem, aby nespadly. Splnit to ale není jen tak, obzvláště pro děti. Zvířátka jsou na jednu stranu hezky zaoblená a celkem do sebe zapadají, takže pro dospělého je umístění jednoduché. Děti ale nad tím tolik nepřemýšlí, takže nám co chvíli spadly. Ale společně jsme se tomu zasmáli a začali skládat znova.

Aby Beky byla více motivovaná se snažit zvířátka neshodit, zavedli jsme jednoduché pravidlo – komu zvířátka spadnou, udělá 5 dřepů. A takto hrajeme dodnes. U hry se tedy i trošku protáhneme.

Hra je vhodná od 1-2 let. Zvířátka jde použít i samostatně – my je dáváme například do farmy nebo na hrací koberec.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments