RECENZE: Dětské barefoot papuče Ef

Srpen a září jsou pro mnohé rodiče spjaty s nákupem papučí a bačkůrek. Ani my v tomto nejsme výjimkou. Původně jsem myslela, že Beky (3 roky) dám do vnitřních prostor cvičky z Decathlonu. Ale přeci jen v nich noha tak nedýchá, takže jsem je nechala jen na cvičení a do školičky, herny a na kroužky jsem pořídila papuče.

Protože Beky běžně nosí především barefoot nebo kompromisy, i papuče jsme volili v tomto směru. Musím přiznat, že polskou značku Ef jsem předtím neznala. Ale prodávali ji v našem barefoot obchůdku, tak jsme vyzkoušeli a zatím jsme spokojeni.

Popis a základní vlastnosti

Papuče Ef vypadají na první pohled jako klasické bačkůrky.

Rozdíl ale najdete u podrážky, která je tenká (2mm), s mírnou protiskluzovou úpravou a přitom ohebná. Boty nemají drop, tzn. není zde rozdíl ve výšce mezi špičkou boty a patou.

Papuče jsou hezky tvarované a je zde dostatek prostoru na prsty.

Zapínání je na suchý zip, díky čemuž jdou boty hezky dotáhnout i na užší kotník.

Boty mají vyjímatelnou koženou stélku s prvky aktivního uhlí. Stélka se dá ostřihnout (my ji alespoň jemně zkrátili, aby do boty lépe zapadla).

Jak sedí velikost?

Beky běžně nosí velikost 25 a stejnou má i u těchto papučí. Délku stélky mají 16 cm, šířku 6,5 cm.

Cena a dostupnost

Papuče nás vyšly na 350 Kč, což je na barefooty dobrá cena (osobně jsem ji čekala mnohem vyšší). Zakoupit je můžete na různých (především barefoot) e-shopech.

Celkové hodnocení

Papuče Ef jsou lehké, ohebné a hezky sedí na noze. Nabízí dostatek prostoru pro prsty a navíc padnou i na nohu s užším kotníkem. Zapínání je snadné, aby to zvládlo i dítě. Papuče tedy splňují vše, co jsem si přála. Teď jen uvidíme, jak dlouho vydrží v provozu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *