ČTENÍ: Anežka a kouzelná baletní sukýnka

Opět se hlásím s jednou novinkou od Nakladatelství Grada, kterou jsme měli možnost vyzkoušet. Knížka je tentokráte určená pro děti od 5 let, takže batolata asi nezaujme. Ale starší holky určitě ano, obzvláště pokud mají rády příběhy plné kouzel a zázraků.

Obsah knihy

Kniha vypráví o holčičce jménem Anežka, která se chtěla stát baletkou. Bohužel pan doktor ji tuto aktivitu vzhledem k jejím křehkým kostem nedoporučil, tak Anežka zkoušela tajně baletit alespoň sama doma.

Anežka moc toužila po baletní sukýnce, a tak se s maminkou vydaly na nákup, kde jednu takovou pořídili. Jak ale později Anežka zjistila, sukýnka byla kouzelná!

Díky sukýnce se Anežka dostala mezi víly a s nimi tančila a byla šťastná, že ji to tak krásně jde. Konečně se ji totiž splnil sen a uměla tančit jakoby se vznášela.

V tom ale jedna z víl špatně došlápla a podřela si nohu. Anežka ji odřeninu zavázala do jednoho z cípu své sukýnka a víla ji za to dala kouzelný šátek.

S kouzelným šátkem se Anežka druhý den ocitla v pohádkovém světe. A zde začala série dobrodružství, o kterých se Anežce ani nesnilo! Pomohla princi zachránit království od draka, malé čarodějka díky Anežce zase splnila těžkou zkoušku, vodník získal zpátky svůj rybník a jeden mladík se dokonce s Anežčinou pomocí dostal z pekla, kde byl omylem.

Ale jak už to bývá, všechno jednou končí….

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu, klasické papírové stránky a je trošku větší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 219 Kč, ale v rámci slevových akcí můžete zakoupit i levněji.

Celkové hodnocení

Knížka Anežka a kouzelná baletní sukýnka přináší čtenářům příběh plný dobrých skutků, zázraků a přátelství. Anežka je přes den obyčejnou holčičkou, ale večer, jakmile si obleče svou sukýnku, tak se ocitá v pohádkovém kouzelném světě. A zde na ní čeká spousta zajímavých úkolů.

Kniha je rozdělená do kapitol, takže se dá číst na pokračování. Příběh je navíc protkaný hezkými ilustracemi od Markéty Vydrové, což čtení jen zpříjemní. Kniha je psaná velkými písmeny, takže se hodí i pro začínající čtenáře. Navíc má zřetelné oddělené odstavce, takže se děti ve čtení tolik neztrácí. Doporučuji hlavně pro předškoláky a mladší školáky.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Markéta Vydrová
Rok vydání: 2020
Rozměr: 166×243 mm
Počet stran: 80
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments