KNIHA: Malá Ema

Mají děti rády příběhy o zvířátkách? Ale nechcete nic pohádkového, spíše reálné vyprávění? Pak by vás mohla zaujmout kniha Malá Ema, kterou vydalo Nakladatelství Bambook. V knize najdete několik příběhů a má i něco „navíc“. Celý autorský honorář za ní byl věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK. Když knihu pořídíte, přispěje malým příspěvkem na dobrou věc. A proto si rozhodně zaslouží představení…

Obsah knihy

V knize najdete několik příběhů, které spojuje to, že se v nich malá Ema setkává s různými zvířátky. A zažívá nečekané dobdrodružství.

Malý králíček

Malá Emička slaví 6. narozeniny a dostane od maminky a tatínka úžasný dárek – živého králíčka. Dá mu jméno Kulička a vyrazí spolu ven na zahradu. Jenže králíček odhopká k sousedům a dostane se až do domu, z čeho paní sousedka není nadšená. Obzvláště když králíček udělal všude napořádek.

Hříbátko je na světě

Ema jela navštívit svou sestřenici Terezku. Jako každý rok ji čekaly prázdniny na farmě u tety a strýce, kde se to jen hemžilo různými zvířaty. Letos ale začal pobyt ještě lépe, než Ema čekala. Viděla totiž čerstvě narozené hříbátko…

Štastný nalezenec

Jednou jela Ema s rodiči na víkend na chalupu. Máma si po cestě všimla nebohého štěňátka, které leželo v příkopu. Společně mu dali jídlo, pití a pejska vzali se sebou. Na chalupě ho umyli a dali mu jméno Bela.

Koupili pro pejska vše potřebné a nechali ho také zkontrolovat u lékaře, jestli je zdravý a nemá nějaké trápení. Pejsem byl ale živý až až. Dokonce tak, že hned po odchodu z ordinace Emě utekl a nemohli ho najít. Naštěstí sám trefil k autu, a tak se zase shledali. Pejska si nakonec vzali domů.

Myší balet

Při cestě na balet se Ema s Aničkou zastavily ve zverimexu a všimly si bedny s krásnými malými myškami. Za peníze, co u sebe měly, si myšly koupily a vydaly se na hodinu baletu, kdy dnes mělo být i vystoupení starších žáků. Představení začalo skvěle, jenže najednou se ozval křik a všichni začali utíkat. Na podiu se objevily bilé myšky. Ještě štěstí, že je odvážní tatínci rychle pochytali…

Nový kamarád

Malá Ema navštíví babičku a dědečka na venkově. Mají nové prasátko Vincenta a Ema se rozhodně ho vycvičit. Chodí s ním běhat, učí ho poslouchat a nakonec se s prasátkem zúčasní soutěže pro domací mazlíčky.

Formát knihy

Kniha je velká jako formát A5, má pevnou vazbu a klasické stránky.

Cena a dostupnost

Knihu Malá Ema můžete zakoupit v různých knihkupectvích nebo přímo v Nakladatelství Grada, kde ji mají za 195 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha Malá Ema přináší sérii několika příběhů o šestileté holčičce a zvířátkach. Děti si mohou přečíst, jak Ema dostala králíčka, pejska nebo co zažila na farmě u strýce a tety. Některé vyprávění jsou na pár stránek, jiné mají dvě nebo tři kapitoly. Příběhy na sobě nejsou přímo závislé, spíše se jedná o soubor různých vyprávění. Takže je můžete číst i na přeskáčku.

Text je doplněn o ilustrace a není dlouhý ani náročný, takže se kniha hodí pro předškoláky, prvňáčky a začínající čtenáře.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Zuzana Barilová
Ilustrace: Markéta Vydrová
Rok vydání: 2019
Hmotnost: 350 g
Počet stran: 72
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments