RECENZE: Samolepkové aktivity – Moje rodina

Samolepkové sešity u nás používáme poměrně hodně. Holky baví lepit, navíc jsou sešity lehké a dají se použít i v autě nebo letadle. Takže pokud nás čeká delší cestování, jsou pro nás jasnou volbou. Občas je ale vytáhneme i doma nebo na dovolené.

Vyzkoušeli jsme už spoustu značek a nyní se k nám dostaly také samolepkové sešity z edice Kvído, kterou má na svědomí Albi. Jako první vám představím variantu Moje rodina, která je určena dětem od 4 do 8 let. Později pak zpracuji také sešit Zvířátka, který je pro děti od 3 let.

Obsah sešitu

Zábavný sešit pro děti Moje rodina obsahuje 24 stran s různými úkoly, kde děti budou doplňovat informace o sobě a svých nejbližších a také budou dolepovat samolepky, které jsou součástí sešitu.

Sešit si děti vytvářejí částečně podle reality. Na počátku proto mohou každou postavu z rodiny pojmenovat a dolepit k nim samolepky, které naleznou uprostřed sešitu.

Poté na děti čekají různé úkoly – dolepit samolepky podle toho, co dělá maminka nebo co dělá tatínek, najít v bludišti správnou cestu k tomu, co má každý člen rodiny rád nebo utvořit sérii samolepek za sebou tak, jak ve skutečnosti následují (například při sázení semínka slunečnice, při pečení lineckého cukroví, při výrobě zmrzliny, při vaření levandulové šťávy…).

Některé stránky přinášejí dětem možnost rozhodování – například mohou rozřadit suroviny podle toho, co patří na jejich rodinný stůl a co naopak na stole nikdy nemají. Nebo mohou doplňovat samolepky s emocemi k různým situacím z rodinného života.

Samolepkový sešit se věnuje také velikonočním a vánočním tradicím rodiny a děti mohou doplnit, jak slaví doma Vánoce nebo co by rády prožily o prázdninách. Sestaví si také harmonogram svých aktivit, kterým se přes den věnují. A mohou vybrat ze samolepek, co budou dělat nebo obvykle dělají na 1. máje.

Dále čeká na děti úkol v podobě přiřazování vhodných samolepek dle ročního období. A aby si trochu procvičily i jiné dovednosti, budou doplňovat obrázky do příběhu. Ty ale musí nejdříve vystřihnout a poté správně přiřadit dle návaznosti textu.

A to rozhodně není vše! Děti se budou zamýšlet nad tím, co by potěšilo babičku, je samotné i maminku…

Samolepky se nacházejí uprostřed sešitu. Jsou seřazené podle toho, na kterých stránkách se mají použít. Každá skupina samolepek je zřetelně označena s uvedením čísla stránky. Na konci sešitu jsou pak prvky k vystřižení, které budou děti potřebovat k některým úkolům.

Formát knihy

Samolepkový sešit má A4 formát. Obálka sešitu je trochu pevnější, jak už bývá o podobných sešitů zvykem.

Cena a dostupnost

Samolepkový sešit můžete zakoupit přímo v prodejnách Albi nebo na jejich e-shopu, kde se prodává za 134 Kč.

Celkové hodnocení

Sešit Samolepkové aktivity – Moje rodina od Albi není jen o tom zabavit děti při lepení samolepek. Děti si postupně tvoří něco jako „kroniku“ své rodiny. Doplňují, co rádi dělají, jak to u nich vypadá i jak doma slaví různé svátky. Jedná se tak o skvělou aktivitu, při které může rodina vzpomínat, sepisovat a užít si společné chvíle.

Děti nemusí použít všechny samolepky. Někdy mají doplnit jen pár, které se jim líbí nebo se hodí k jejich rodině, a tak některé zbydou. Ty pak mohou dolepit kdekoli jinam a udělat si další obrázky. Samolepky jsou na jedno použití, takže při nalepení drží a neodlepují se.

Líbí se mi, že se každé dítě může svůj sešit udělat podle sebe. Nedoplňují se jen obecné věci, ale často konkrétní aktivity pro danou rodinu. Navíc děti potrénují i stříhání. Sešit je vhodný od 4 let.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments