KNIHA: Zámecká strašidla

Zámky jsou čast spojovány s různými pověstmi a starodávnými příběhy. Někdy se můžeme setkat i se strašidly a kouzly. A přesně tak je tomu i v knížce Ivy Hoňkové, kde jeden takový zámek děti navštíví…

Obsah knihy

V malém městečku stojí na kopci zámek, který je celý růžový. Žije tam pan kastelán Janíček, který se o hrad stará a provádí návštěvníky, kteří zde zavítají. Kromě pana kastelána na hradě žijí také různé nadpřirozené bytosti – například bílá paní Herula, duch jejího manžela barona Františka Řeplinského, ohniví mužíčci nebo zelený mužíček Studník. Pan kastelán o ostatních obyvatelích zámku dobře ví, ale přeci jen se strašidly je lepší vycházet, a tak se navzájem respektují a neruší se.

Pan Janíček ale odejde do důchodu a na zámek přijde nový kastelán – pan Tichý. A ten má se zámkem velké plány – ve sklepě chce vybudovat kavárnu, celý zámek zmodernizovat, udělat výtah, nové prohlídkové okruhy a atrakce, přitáhnout davy lidí…

To se strašidlům nelíbí. Navíc pan kastelán o zámku skoro nic neví a návštěvníkům tak vykládá smýšlené příběhy, které barona Františka rozzlobí, protože na něj hází špatné světlo.

Strašidla panu Tichému doporučí, aby upustil od složitých rekonstrukcí. Ale ten na jejich rady nedbá a začíná ve sklepě vymýšlet, jak by mohla kavárna vypadat. A to samozřejmě strašidla nenechají jen tak. Vymyslí různé lsti, kterými chtějí kastelána od jeho nápadu odradit. Jenže nic nezabírá. A tak přichází k razatnějšímu úderu. Podaří se jim zámek uchránit? Přistoupí pan Tichý na dohodu?

Formát knihy

Kniha je velká jako formát A5, má pevnou vazbu a klasické jemné stránky.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo v Nakladatelství Grada, kde ji mají běžně za 149 Kč. Je možné také pořídit e-knihu, která je trochu levnější.

Celkové hodnocení

Kniha Zámecká strašidla přináší pohádkový příběh obyvatelích zámku, kteří zde přebývají už několik set let. Zámek tedy dobře znají a jsou zde zvyklí. Jednoho dne ale přijde nový kastelán a chce zámek předělat. Co na to strašidla?

Příběh je poměrně napínavý a protkaný ilustracemi, které vytvořila přímo autorka knihy. Text je psán větším písmem, a tak se kniha hodí i jako první čtení pro prvňáčky. Z hlediska obsahu bych knihu také viděla spíše pro školáky, tedy od 5-6 let.

Kniha je členěná do krátkých kapitol a není příliš obsáhlá, takže ji zvládnete přečíst klidně jako pohádku před spaním.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Iva Hoňková
Ilustrace: Iva Hoňková
Rok vydání: 2022 (1. vyd.)
Rozměr: 165×2154 mm
Hmotnost: 380 g
Počet stran: 72
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments