RECENZE: Puzzle s příběhy

Série Kvido od Albi obsahuje spoustu různých her, které rozvíjí paměť, slovní zásobu, koncentraci i logiku. Jednotlivé hry jsou rozdělené dle věku. My jsme nyní zabrousili do kategorie předškolák, protože ta je určena pro děti od 3 let, tedy akorát pro naši 4,5 letou Beky. A z ní jsme vyzkoušeli netradiční puzzle s příběhem na motivy pohádek.

Obsah balení:

  • 24 dílků puzzle (8 pro každou pohádku)
  • pohádková knížka se 3 pohádkami

Puzzle s motivem pohádek

V balení najdeme 3 různé pohádky – Hrnečku vař, O Smolíčkovi, O perníkové chaloupce. Každá pohádka obsahuje 8 barevných puzzlí, které se postupně skládají za sebe podle toho, jak se vyvíjí daný příběh.

Puzzle jsou na zadní straně odlišeny barevně dle jednotlivých pohádek, takže můžete snadno vytřídit dílky na konkrétní příběh a pracovat pouze s nimi. Na zadní straně má každý dílek uvedeno číslo. Pokud si tedy nejste jisti, jak mají jednotlivé puzzliky na sebe navazovat, můžete využít tuto malou nápovědu.

Jednotlivé dílky puzzlí jsou velké přibližně 6,5 x 6,5 cm, díky čemuž se dobře drží i menší dětem a snadno se skládají. Jsou z pevného kartonu.

Jak už je z popisu patrné, cílem dětí je sestavit řadu puzzlí o 8 dílech podle toho, jak jde příběh za sebou.

Pohádková knížka

V balení najdete kromě puzzlí také knížku, kde jsou uvedeny příběhy všech tří pohádek. Text je rozdělen dle dílků puzzlí, takže můžete číst a ukazovat, co se děje.

Text je napsán menším písmem, asi proto, aby knížečka byla malá, útlá a vlezla se tak do krabičky. Naštěstí každá pohádka zabere okolo 3-4 stran, což není moc a text se přečíst dá.

Cena a dostupnost

Puzzle s příběhy ze série Kvído můžete zakoupit přímo na e-shopu Albi, kde je mají za 179 Kč.

Celkové hodnocení

Puzzle s příběhy hezky spojují hru a čtení pohádek. Příběhy jsou známé, takže děti mohou puzzle skládat i samy. Kromě jemné motoriky cvičí logickou návaznost, paměť a rozšiřují slovní zásobu, protože si mohou příběh zkusit také sami dle obrázku povyprávět.

Skládání není úplně tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Návaznost mezi jednotlivými částmi puzzlí je graficky znázorněna jen nepatrně a tím, že jsou všechny puzzle v podobném barevném rozlišení tak se snadno stane, že se dílek umístí špatně. Ale tím, že puzzle mají ohraničený začátek a konec, tak nakonec děti zjistí, kdyby nebylo něco správně. Nebo si mohou složení zkontrolovat dle čísel na zadní straně.

Hra je určena dětem od 3 let, což sedí. Z počátku možná budou potřebovat se skládáním trochu pomoci, ale brzo to určitě zvládnou zcela samy. A jakmile puzzle složí, můžete si přečíst celý příběh nebo si ho povyprávět vlastními slovy. Hru tak doporučuji nejen na volnou chvíli přes den, ale také večer před spaním.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments