KNIHA: Sněhová víla – vánoční pohádky

Vánoční pohádka o sněhové víle je trochu smutná. Naštěstí končí tak, jak to je u pohádek zvykem – vše dobře dopadne. Vyvrcholení navíc přijde na Štědrý den, kdy začínají Vánoce. Nadarmo se totiž neříká, že je to kouzelný a magický čas…

Obsah knihy

V knize najdeme příběh o sněhové víle Apolence, která se prochází po zemi a raduje se. Nádherný sníh, hezky ledové rampouchy, jezírka správně zamrzlá… Jenže při svém putování jí najednou začala bolet ruka, když sáhla na sníh. A poté i nohy. Byly červené. Co to? Sněhové víle byla zima!

To ale přece není možné. Sněhové víly jsou ze stejného druhu jako sníh. A nyní je vše jinak. Když přijde do tepla, roztaje, ale venku v mrazu přeci nemůže zůstat, protože by umrzla. Víla si nevěděla rady, co dál…

Mezitím, nedaleko sněhové víly, se radoval zlý čert. Odjakživa neměl zimu rád, a tak použil zákeřné kouzlo na malou vílu. A ono zafungovalo. Víla se ale nedala a vydala se za zimním mudrcem výrem, který ji řekl, že jediná její záchrana je najít petrklíč.

Sněhová víla Apolenka se vydává do města a doufá, že i v zimě někde petrklíč najde. Třeba za oknem. Jenže kde nic, tu nic. A víla skoro umrzla. Naštěstí přišel Štědrý den, s ním i kouzelné Vánoce….

Formát knihy

Kniha má velikost přibližně jako formát A5, má pevnou vazbu a klasické stránky. Ty jsou z trochu tužšího papíru, takže kniha přežije i nájezd mladších čtenářů.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit v různých e-shopech, knihkupectví nebo přímo v Nakladatelství Portál. Cena se pohybuje v rozmezí 180-250 Kč.

Celkové hodnocení

Kniha vypráví příběh o sněhové víle Apolence, které je velká zima a mrzne, protože ji zaklel čert. Víla se snaží zachránit, ale nedaří se jí to. O Štědrém dni ji najde u kostela Petr a ten kouzlo nakonec prolomí. Víle se vrátí její schopnost a zase se může procházet po sněhu a radovat se ze života.

Příběh je pěkný, ale přijde mi průměrný. Přečetli jsme ho jednou a dále už tak nějak nemáme potřebu. Mě osobně mnohem více zaujalo grafické zpracování. Na každé stránce je krátký text (jen občas delší), který je zřetelně oddělen od obrázku. Text je psán na jednobarevném pozadí a na to hned navazuje obrázek. Na mnohých jsou přitom jen hvězdy, tedy žádný konkrétní výjev.

Cela kniha má navíc šedobéžový nádech, což působí netradiční a originálně. Na druhou stranu trochu smutně a ponuře. Ono zima ale taková je – nenajdeme v ní sytě zelenou, žlutou a podobné barvy.

Kniha není členěná na kapitoly, jedná se o jeden celistvý příběh. Naštěstí je alespoň ve vazbě integrovaná záložka, takže jsme mohli čtení snadno přerušit, když to Beky na jeden zátah nedala. Kniha má krátké texty a velká písmena, takže se hodí jako první čtení. Věkově doporučuji od 4 let.


Vydává: Nakladatelství Portál
Autor: Daniela Krolupperová
Ilustrace: Lucie Dvořáková
Rok vydání: 2018
Rozměr: 225×175 mm
Hmotnost: 400 g
Počet stran: 96
Vazba: pevná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments