KNIHA: Homeopatie a děti

Homeopatie je mezi rodiči a dětmi oblíbená. Jedná se o jemnou, šetrnou a mnohdy účinnou léčbu, která se stává stále dostupnější. A na to reagují také knižní vydavatelé. Jedním z nich je i Nakladatelství Grada, které vydalo zajímavou publikaci shrnující nejčastější dětské potíže a k nim dává tipy na konkrétní homeopatické přípravky. Jedná se o už 2. vydaní této knihy, které se v letošním roce dočkalo přepracování a doplnění.

Autorem knihy je dětský lékař Tomáš Karhan, který působil v České lékařské homeopatické společnosti, vedl jako šéfredaktor Homeopatické listy a nyní se věnuje přednášení a tvorbě knih o problematice homeopatie.

Obsah knihy

Kniha je rozdělena do pěti základních kapitol – novorozenci, kojenci, batolata, předškoláci a školáci. Na začátku každé kapitoly je pár slov obecně o daném období a poté následují konkrétní problémy, jejich specifikace a navržení různých variant homeopatik.

V knize je upřesněno, na jaké konkrétní případy se lék vztahuje. Mnohdy je i podrobnější popis léku či obtíží.

Novorozenci

U novorozenců se autor zaměřuje na poranění novorozenců (porodní nádor, ketalhematon, zlomenina klíční kosti, zhmoždění hlavičky), výtok z očí, zácpy, problémy s přijímáním potravy (nesnášenlivost mléka, ublínkávání), moučnivku, novorozenecké průjmy, koliky, novorozeneckou žloutenku, ucpaný nos či opruzeniny.

Kojenci

U kojenců kniha zmiňuje problémy jako kojenecké rýmy, očkování, prořezávání zoubků či poruchy spánků. Opět je zmíněno několik homeopatických přípravků, které by mohly pomoci.

Batolata

V třetí kapitole najdeme potíže v podobě úrazů (zavřená poranění, poranění oka, odřeniny, drobnější otevřené rány, rány z exotické dovolené), poranění klubů a vazů, podpora hojení zlomenin, popáleniny, neštovice, spalničky, zarděnky, příušnice, průjmy nebo léčba psychických následků úrazů.

Předškoláci

Čtvrtá část je zaměřena na děti předškolního věku a setkáme se zde hlavně s komplikacemi jako rýma, zánět vedlejších dutin nosních, zánět, středního ucha, angína, zánět hlasivek a průdušnice, kašel, chrapot a ztráta hlasu.

Školáci

Poslední kapitola je určena pro rodiče dětí od 6 let výše, tedy školáky. Řeší se zde obtíže jako poruchy chování a školní adaptace (problémy s udržením pozornosti, úzkostnost, nadměrná únava), infekce močových cest, gynekologické výtoky u dívek, premenstruační syndrom, obtíže spojené s menstruací, kožní potíže, růstové bolesti či krvácení z nosu.

Formát knihy

Kniha je lehká, útlá, má měkkou vazbu a je podobná jako formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 239 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha se zaměřuje na nejčastější dětské obtíže a dává tipy, jaké homeopatické přípravy při nich použít. Rozdělení dle jednotlivých vývojových etap je praktické a v knize se dobře orientuje i hledá. U zdravotního problému je více varianta řešení a kniha se snaží také vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl.

My jsme doposud využili jen hodně doporučované homeopatika na růst zubů, zvýšení laktace, na bolest a ještě nějakou rýmu či kašel. Vůbec mě ale nenapadlo, že existuje ještě tolik dalších.

Co mi ale trochu chybělo bylo uvedení konkrétního ředění vybraných homeopatik. Třeba zrovna u těch na kojení je důležité, jestli je to 9CH nebo třeba jiné, protože některé podporují laktaci a jiné zase pomáhají laktaci zastavit. Konkrétní číslo bych tedy klidně uvítala v přehledové tabulce, která je u každé nemoci.

Kniha je tedy vhodná pro rodiče, kteří nechtějí (nebo nemohou) konzultovat problémy s homeopatem a rádi by přesto homeopatika u dětí používaly. Kniha je provede základem a ukáže jim, kterým směrem se vydat.


Vydává: Nakladatelství Grada
Autor: Tomáš Karhan
Rok vydání: 2020
Rozměr: 147×207 mm
Hmotnost: 240 g
Počet stran: 184
Vazba: brožovaná

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments