ČTENÍ: Velká smůla trpaslíka Smůly

Další knížka, kterou vám nyní ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada mohu představit, nabízí pohádkový příběh o trpaslíkovi. Ale vlastně to není jen o trpaslíkovi, potkáte zde také další bytosti jako Karkulku Červenou a jiné. Jen jejich role je úplně jiná, než byste asi čekali…

Obsah knihy

Kniha vypráví příběh o trpaslíkovi, který má ve svém životě velkou smůlu. Co může, tak se mu rozbije, převrhne, vyteče a často si také nechtěně ublíží. Je to hodný trpaslík, ale smůla se mu lepí na paty. A Karkulka Červená se rozhodne, že mu pomůže a smůly ho zbaví.

Na počátku se čtenáři seznámí s Karkulkou. Ale nečekejte poslušnou holčičku s košíčkem, co chodí za nemocnou babičkou. Karkulka Červená je pořádně třeštidlo a o zábavu s ní není nouze.

Na své cestě k babičce, která je mimochodem zdravá, čiperná a ještě umí trochu i kouzlit, potká Karlkulka Červená trpaslíka Smůlu. Spadne totiž přímo před Karlkulku z vysoké hory. Karkulka ho vezme k babičce, aby ho společně ošetřily. Ale zjistí, že trpaslík nepřináší smůlu jen sobě, ale také všem v jeho okolí.

Společně s babičkou se rozhodnou, že zkusí trpaslíka vyléčit z jeho prokletí. K tomu je nutné, aby absolvoval speciální koupel, o které se píše v babiččiných kouzelných knihách. Bohužel ke koupeli je nutný třeba i tchoř. A tak začíná zajímavý kolotoč příhod, hledání a přemlouvání…

Formát knihy

Kniha je velká přibližně jako formát A5, je tenká a má pevnou vazbu.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 189 Kč (kniha ale bývá často ve slevě, takže za ní můžete zaplatit mnohem méně).

Celkové hodnocení

Knížka Velká smůla trpaslíka Smůly přináší originální příběh, kde sice vystupuje známá postava Karkulky a její babičky, ale jejich jednání je jiné, než známé z klasické pohádky. Celá pohádka je zajímavá, má spád a dobře se čte. Kniha je rozdělená do menší kapitol, takže se dá číst i na pokračování.

Kniha je moc hezky barevně zpracovaná. Každá stránka má jinou barvu, přesto je ale text dobře čitelný. Také ilustrace jsou v krásných a zářivých barvách. Oficiálně je doporučována od 9 let, ale věřím, že zaujme i mladší čtenáře, především školáky.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Iva Gecková
Ilustrace: Bára Buchalová
Rok vydání: 2020
Rozměr: 165×215 mm
Počet stran: 64
Vazba: pevná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *