ČTENÍ: Domácí zvířátka – čtení s babičkou

Novinka od Nakladatelství Grada potěší hlavně milovníky zvířátek, především těch domácích. Kniha se totiž zaměřuje na nejběžnější druhy, se kterými se můžeme potkat na statku či farmě. Kromě příběhu jsou pro děti připraveny také zábavné úkoly nebo malované čtení.

Obsah knihy

Rozárka je malá zvídavá holčička, která si s babičkou ráda povídá o zvířátkách. A přesně tahle vyprávění najdou čtenáři i v knížce. Každá kapitola se přitom věnuje jednomu zvířátku (slepička, pejsek, kočička, kravička, kozička, koník, prasátko, ovečka, kačenka a králíček).

Na počátku kapitoly je velký obrázek a krátký jednostránkový příběh, který je završen nějakým ponaučením souvisejícím s příslušným zvířátkem. Například že se nemá tahat kočku za ocásek, protože by mohla člověku ublížit, že není dobré stát koňům u zadních nohou, aby ho nekopli, králíkům se nesmí dávat čerstvé pečivo, protože by je bolelo bříško a podobně.

Poté následují zajímavosti o zvířátku, krátká básnička a zábavný úkol – například něco dokreslit, najít, spočítat aj.

Na další dvojstránce je pak příběh znázorněn pomocí obrázků, aby si ho mohli přečíst děti i s rodiči.

Formát knihy

Kniha je lehká, má pevnou vazbu a je o trošku menší než formát A5.

Cena a dostupnost

Knihu můžete zakoupit přímo na e-shopu Nakladatelství Grada. Cena je 219 Kč (ale pokud narazíte na akci, můžete zakoupit i levněji).

Celkové hodnocení

Kniha se zaměřuje na oblíbené téma domácích zvířátek, které jsou pro naší oblast typické. Autorka ho ale zpracovává netradičně a novodobě. Oceňuji, že kromě kratičkého příběhu jsou vypsány i zajímavosti o každém zvířátku. A na děti čekají také zábavné úkoly, které jsou celkem jednoduché, takže i tříletá je až na výjimky zvládla.

Malované čtení známe z časopisů, zde ale obrázek nesuploval jen slovo, nýbrž celou větu. Dcera s tím trošku ze začátku bojovala, hlavně slovesa neuměla odhadnout. Ale obrázky jsou v podstatě podobné a stále dokola, takže na konci knížky už uměla „přečíst“ mnohem lépe.

Knihu doporučuji pro děti od 3-4 let.


Vydává: Nakladatelství Grada / Bambook
Autor: Marcela Kotová
Ilustrace: Veronika Kubáčová
Rok vydání: 2020
Rozměr: 165×215 mm
Hmotnost: 270 g
Počet stran: 72
Vazba: pevná


Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments