5. května 2020

TVOŘENÍ: Pohyblivá žába

V dalším našem tvoření jsme se zaměřili na skákající žábu. Zde už jsem musela Beky více pomoci, de facto ji všechny díly přichystat a ona jen lepila. Takže doporučuji buď pro předškoláky a starší nebo počítat s tím, že budete muset více pomoci. Výsledek ale stojí za to.

Navíc můžete použít různé odstřižky barevných papírů. My jich máme doma spoustu a konečně jsme je aspoň nějak efektivně zužitkovali.


Co budete potřebovat

barevné papíry (ideálně zelený, žlutý, červený/růžový)
nůžky
lepidlo
fix


Postup


1. Nakreslíme a vystřihneme list (my máme z papíru A5) a žábu (asi 10 cm velkou). Ze zbytku papírů pak uděláme jeden úzký proužek na jazyk (asi 10x1 cm) a 2 proužky na skládací harmoniku (asi 10x3 cm).2. Vezmeme tužku a červený (růžový) proužek na ni namotáme. Poté sundáme z tužky a papír nám zůstane jakoby v klubíčku.
3. Žábě dokreslíme oči, přilepíme zespoda lepidlem jazyk a pokud chcete, můžete ji ozdobit záda (dokreslit kolečka, něco nalepit apod.). U nás jsme použili raznice a Beky na ní lepidlem nalepila malé kytičky.


4. Vezmeme si dva širší pruhy (barva je v podstatě jedno) a slepíme je na začátku k sobě. Poté papír překládáme a skládáme jako harmoniku až do konce, kde opět slepíme poslední část k sobě.

5. Harmoniku přilepíme doprostřed listu a nahoru nalepíme žábu.Pokud do žáby strčíte, bude se mírně pohybovat. 

Žádné komentáře:

Okomentovat