16. dubna 2020

TVOŘENÍ: Malování se solí

Malování se solí je kouzelné, jednoduché a nic speciálního na něj nepotřebujete. My už jsme se solí tvořili několikrát (například v zimě jsme vytvářeli inkoustkové obrázky). 

Tentokráte jsme se rozhodli, že zkusíme sůl i obarvit. A uděláme si vlastní podmořský svět. Ale námět můžete zvolit v podstatě jakýkoli - třeba jen jeden větší obrázek. S pomocí vhodné pro děti od 2-3 let.Co budete potřebovat

- tvrdý papír
- sůl
- Herkules
- vodové barvy
- štětec, miska na vodu
- rozprašovačPostup

1. Na papír si tužkou nakreslíme jednoduchý obrázek a poté ho celý obtáhneme Herkulesem (my použili ten menší se špičkou, který je na to skvělý). Pokud si troufáte, můžete s Herkulesem kreslit přímo. Ale na bílém podkladu tolik nejde vidět, proto s dětmi raději předlohu kreslím nejprve tužkou.2. Jakmile máme udělané obrysy, posypeme Herkules pořádně solí a dáme schnout.
3. Jakmile je lepidlo zaschlé, vezmeme si vodové barvy a jdeme malovat. Barvou stačí jemně kápnout na sůl a ona se rozpije dále, což už je pro děti samo o sobě zajímavé.4. Necháme opět na chvíli uschnout. Poté obrázek postříkáme rozprašovačem, vezmeme ještě jednou vodovky a lehce rozpíjíme barvu na pozadí (my třeba modrou jako moře).


5. Obrázek posypeme ještě naposled jemně solí, která nám vytvoří zajímavou strukturu. 


6. Jakmile je obrázek suchý, oklepeme přebytečnou sůl a obrázek je hotový. Pokud chcete, můžete ho ještě zafixovat lakem na vlasy.


Beky si dělala svůj vlastní obrázek - jsou to dvě ryby, kdybyste nepoznali. Takže skutečně vhodné i pro menší děti.


Žádné komentáře:

Okomentovat