13. března 2020

TIPY: Knihy pro děti o příchodu sourozence

Když jsme zjistili, že čekáme druhé dítko, začala jsem se více zajímat o knížky s touto tématikou. Chtěla jsem hlavně něco pro Beky (2,5 let), aby se trošku připravila na to, co ji čeká.

Knížek na toto téma je spoustu. Níže přináším výběr, co jsme vyzkoušeli a úplně dole pak najdete také seznam, jaké další knížky na toto téma jsem našla (ale už jsme nestihli projít).


Jsi velký bráška

Knížka se snaží dětem přiblížit, jak se změní jejich život s příchodem sourozence. Zaměřuje se především na to, co může bráška se sourozencem dělat, jak se bude asi miminko chovat, co ho může naučit a podobně. Kniha je navíc doprovázena o krátké texty (většinou 1-2 věty na celou dvojstránku).  Doporučuji cca od 2 let.
Kompletní recenze: zde
Cena: 48-172 Kč


Jsi velká sestřička

Knížka je dělána na stejném principu jako již zmíněna Jsi velký bráška, ale je určena primárně holčičkám. Ukazuje, co může sestřička s miminem dělat, co ji čeká, až přijde sourozenec a jak mu třeba může pomoci. Kniha je také doprovázena o krátké texty (většinou 1-2 věty na celou dvojstránku). Doporučuji cca od 2 let.
Kompletní recenze: zde
Cena: 48-172 Kč


Odkud přicházejí děti

Okénková knížka, kde se čtenáři dozvědí, jak vlastně děti přicházejí na svět. A to nejen lidské miminka, ale také malá zvířátka.  Jak vznikne miminko? Kdy se narodí? Jak děti rostou a čím budou, až vyrostou?  Na všechny tyto otázka se snaží knížka zodpovědět, a to na základě konkrétních příkladů. Doporučuji cca od 3 let.
Kompletní recenze: zde
Cena: 189-349 Kč


Mám Tě rád, sestřičko

V této knížce se autorka zabývá především sourozeneckými vztahy. Krásně, mile a stručně ukazuje, jak vypadá čekání na sourozence a následný život s ním. Vše doplněno o jednoduché obrázky. Kniha je psána očima malého chlapečka Adámka, ale klidně ji mohou číst i holky. Určitě všem rodičům doporučuji, protože je zde krásně vidět, že i když nový sourozenec vezme trošku pozornosti, stále je důvod, proč ho mít rád. A že rodičovská láska nepřechází na další dítě, ale dělí se a násobí.
Kompletní recenze: zde
Cena: 159-189 Kč


Anežka se těší na miminko

V této knížce už nejsou primární obrázky. Jedná se spíše o knihu plnou příběhů o holčičce Anežce, které se brzo narodí sestřička nebo bratříček. Je tedy vhodná spíše pro předškolní a školní děti. S Anežkou čtenáři zjistí, jak vlastně děti vznikají, jak rychle v bříšku rostou, co vše se musí nachystat a podobně.
Kompletní recenze: zde
Cena: 75-200 KčDalší knížky pro děti 


Žádné komentáře:

Okomentovat