9. března 2020

KNIHA: Naše výlety

Jezdíte s dětmi často na výlety nebo dovolené? A chtěli byste si uchovat zážitky i jinou formou než pouze fotografiemi? Pak mám pro vás tip na jednu zajímavou knížku, která je přímo dělána na plánování a zaznamenávání rodinných výletů.

Díky ní se budete moci i po letech vracet k tomu nejlepšímu, co vás na cestách potkalo. Do knihy můžete přidávat také vaše fotografie z cest.

Obsah knihy

Kniha je rozdělena na několik různých kapitol dle zaměření výletů. Ke každé kapitole je hned na úvod velká tématická mapa s tipy na výlety a soupis plánů, kam se chcete vydat. Dále následuje menší mapa, do které si můžete  zaznamenat, kde všude jste nakonec byli. A poté už uvádíte informace o jednotlivých výletech. Ty jsou pořád více méně stejné.

Zapisujete:
- datum výletu
- odkud a kam jste jeli
- kdo se výletu zúčastnil
- jaké bylo počasí
- jaké dopravní prostředky jste použili
- kolik kilometrů jste ušli nebo ujeli
- co zajímavého jste viděli
- zážitky z výletu


K zápisu lze přidat i fotografii, aby Vaše poznámky byly kompletní. Ke každému tématu je možné uvést až 10 různých výletů. Ale pojďme se už podívat trochu konkrétněji.


První kapitola se zaměřuje na Pohoří a vrcholy.

Úvodní mapa s názvy hor, pohoří a jejich vrcholy

 Mapa pro označení, kde jste skutečně byli

Zápis konkrétního výletu

V další části na vás čekají Výlety do historie, takže různé hrady, zámky, skanzeny a jiná významná historická místa.


Mapa s nejznámějšími historickými místy

 Plán výletů

Zápis konkrétních výletů


 Třetí kapitola se věnuje výletům za vodou. Zde patří kromě sjíždění řek i výlety a dovolené u různých nádrží, jezírek, přehrad nebo pramenů.


Mapa s neznámějšími místy

Zápis konkrétních výletů


Kniha se dále věnuje i výletům Za krásami přírody. Takže chráněné krajinné oblasti, jeskyně, obory, pralesy, parky, skály a podobně.


Mapa se zajímavými místy


Zápis konkrétních výletů


Samozřejmě v knize nemohou chybět ani Zajímavá města a obce.


Mapa se známými českými městy


Jak velcí návštěvníci měst jste?
Zápis konkrétních výletů 


Zajímavou kapitolou jsou sportovní výlety - lyžování, kola, brusle, skoky padákem, běh, bobové dráhy, koloběžky, létání s rogalem, motokáry, vyhlídkové lety...


Mapa sportovních aktivit 


Jak velký sportovec jste?

 A co když půjdete někde za kulturou nebo zábavou? Ano, i to do knihy patří.


Mapa významných kulturní, hudebních a filmových akcí a míst

 Jak velký kulturní nadšenec jste?

Poslední kapitola pak dává možnost zapsat speciální výlety, které nešlo zařadit do jiné kategorie nebo se prostě nevešly.
Formát knihy

Kniha má tvrdé desky a je celkem tlustá. Stránky jsou totiž z tvrdého papíru a je jich 132, což je dost. Je také celkem velká (o trošku větší než formát A4), takže pojme hodně výletů a informací. Co mě trochu zarazilo, tak i těžká (má přes kilo). Ale to je asi daň za kvalitnější zpracování.


Cena a dostupnost

Knihu lze zakoupit v internetových e-shopech nebo v knihkupectví. Cena se pohybuje obvykle v rozmezí 435-520 Kč.


Celkové hodnocení

Pokud si rádi zaznamenáváte důležité mezníky ve vaší rodině, tak se vám kniha bude určitě líbit. Nabízí spoustu prostoru pro informace o výletech a vše je doprovázeno hezkými ilustracemi. Kniha je přehledná a mapy jsou také zajímavé a krásně celou knížku oživí.

Kniha Naše výlety se zaměřuje hlavně na Českou republiku, takže ji doporučuji především těm, kdo cestuji po krásách Česka. Do speciálních výletů ale můžete klidně uvést i dovolené v zahraničí.

U nás mám hlavně problém se donutit pečlivě zapisovat. Pokud ale budete v tomhle lepší než já (což asi jo), tak můžete mít po letech nádhernou památku. Kniha je vhodná také jako dárek pro rodiny s dětmi.
-----------------------------------
Vydává: Familium
Autor: PharmDr. Monika Kopřivová
Rok vydání: 2019
Rozměr: 311x258 mm
Hmotnost: 1,23 kg
Počet stran: 132
Vazba: pevná

Žádné komentáře:

Okomentovat