23. února 2020

TVOŘENÍ: Beruška z papírových talířů

Protože se nám doma nahromadily papírové talíře, rozhodly jsme se s Beky z nich něco vyrobit. A volba padla na berušku. Prvně jsem se toho trochu bála, přeci jen mi to přišlo složité, ale nakonec jsme to zvládly. Nejhorší bylo přitom čekání, než zaschne barva., to Beky nesla těžce :).

Beruška Beky zůstala i na hraní (ale jak vidím, jak ji ty křídla pořád rozevírá, tak dlouhou životnost mít asi nebude). S pomocí rodičů je aktivita vhodná od 2-3 let.


Co budete potřebovat


2 papírové talíře
1 tvrdý papír (bílý nebo černý)
2 patentky
nůžky
lepidlo
lepící páska
barvy (červená, černá)
štětec, kelímek na vodu
2 nalepovací oči (nemusí být)
chlupatý drátek (nemusí být)
Postup


1. První talíř pomalujeme celý červenou barvou.


2. Druhý pak nabarvíme černou.


3. Pokud máme tvrdý papír bílé barvy, natřeme ho rovněž na černou (pokud máte rovnou tvrdý černý, můžete tento krok vynechat).


4. Jakmile nám barvy uschnou, vezmeme si oba talíře. Červený rozstřihneme uprostřed na dvě stejné části, černý necháme v celku. 


5. Na černý talíř přiděláme patentek tak, aby zacvakávací část byla na černé straně (to jsem udělala raději za Beky já).


6. Vezmeme obě části červeného talíře a také je patentkem spojíme tak, aby se daly připnout na černý (tzn. zapínací část bude na bílé straně). Opět práce spíše pro rodiče.


7. Z černého papíru vystřihneme oblouk a 7 teček (koleček).


8. Oblouk přilepíme zespoda na černý talíř, puntíky pak nalepíme na červenou část. Pokud hlava moc nedrží, je možné ji přidělat také koníkem.

9. Na hlavu přilepíme oči - pokud nemáte přímo nalepovací, můžete si je snadno udělat z bílého papíru. Zespoda hlavy pak přiděláme lepící páskou chlupaté tykadla (pokud opět nemáte, můžete je vystřihnout i z klasického černého papíru).


10. Sepneme oba dva talíře k sobě a máme hotovo!


Křídla mohou děti dle libosti roztahovat a zatahovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat