13. ledna 2019

ČTENÍ: Sovo, sovičko, nemůžeš spát? (+video)

Nemůžou vaše děti usnout? Pak se možná bude hodit leporelo o sovičce, která také nemůže spát. Je plné pohyblivých zvířátek a hezkých ilustrací. 

Obrázky jsou velké, barevné, přehledné a doplňují je krátké texty. Ale co budu povídat, však se podívejte na fotky a video, které naleznete opět na konči článku, ať si můžete udělat vlastní představu.


Obsah knihy
Hned na úvod se setkáváme se sovou, která posunováním nahoru a dolů otevírá a zavírá oči.

¨


První stránka má průhledné okénko. Pokud ji tedy otčíme, stále vidíme sovu, nyní ale i s doprovodným textem.Na další stránce na nás čeká datel, který klove do stromu. Opravdu. Stačí jen posunout kolečkem.Na poslední stránce najdeme opět sovu. V kmenu stromu je ale navíc schovaná i myška. Stačí posunout kolečkem a vyleze ze stromu ven.


Formát knihy
Kniha má pevné a tvrdé stránky a je menšího formátu. Na druhou stranu je ale o trochu větší než Svojtkovy další známé knížky jako Minipedie a Minipohádky.

Cena a dostupnost
Leporelo můžete zakoupit v knihkupectví nebo na různých e-shopech. Cena se pohybuje v rozmezí 151-219 Kč.Celkové hodnocení
Další kniha od Svojtky ze série Tlač, táhni a posouvej. Má krásné pestrobarevné ilustrace a pohyblivé obrázky, které u nás hodně baví. Je trochu jednodušší - na stránce není moc výjevů kromě toho hlavního. Alespoň se ale malým dětem lépe orientuje. Jen škoda, že je v celé knize jen 1 typ pohybu - s kolečkem nahoru a dolů. U jiných leporel jsou pohyblivé prvky rozmanitější a dítě tak může vyzkoušet více způsobů.


-----------------------------------
Nakladatelství: Svojtka&Co.
Rok vydání: 2018
Rozměr: 202x202 mm
Váha: 0,310 Kg
Počet stran: 10
Vazba: pevná

Žádné komentáře:

Okomentovat